Oktatják a gazdákat

Negyven magyar és román gazdálkodó vehet részt abban az uniós támogatású programban, amely az agrárképzés szélesítését tűzte ki célul Szabolcs-Szatmár-Bereg és Szatmár megyékben – jelentették be a projektet megnyitó keddi sajtótájékoztatón a Nyíregyházi Főiskolán.

MNO
2011. 07. 12. 12:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyarország–Románia határon átnyúló együttműködési program pályázati kiírásán csaknem 100 ezer eurót nyert el a főiskola műszaki és mezőgazdasági kara a képzések elindítására – közölte Sikolya László dékán. A program nyolc modulból fog állni, az őszre elkészülő tananyag tematikája pedig az agrárium szinte valamennyi területét felöleli, a 20-20 magyar és román gazda növénytermesztési, kertészeti, állattenyésztési, valamint gépészeti ismereteket sajátíthat el.

A főiskola vezetésével zajló ingyenes, egy évig tartó képzés elsősorban az ökogazdálkodásra helyezi a hangsúlyt, emellett a tananyagban egyaránt helyet kap – az intézmény egyik kutatási területének számító – energianövények termesztésének és hasznosításának témaköre – tette hozzá Sikolya László.

A magyarországi képzésnek a Nyíregyházi Főiskola, míg a határon túlinak a programban partnerként részt vevő nagybányai (Baia Mare) Simion Barnutiu Műszaki és Mezőgazdasági Szakiskola ad otthont. A negyven gazdálkodó számára magyar és román nyelven tartják meg a 800 órás elméleti és gyakorlati oktatást.

A dékán hozzátette: a kétnyelvű tananyag mellett szakmai prezentációk és külön weboldalak segítik a tanulást. A gazdák a tervek szerint a 2012 májusában megtartandó záróvizsgák után vehetik kezükbe az OKJ-s képesítést adó okleveleket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.