Milliárdos hitelek kellenének
Mintegy 1,5 milliárd euró hitelre lesz szükség, ha a Nemzeti megújulóenergia-hasznosítási cselekvési tervben lefektetett célok megvalósulnak – állapítja az ING Bank közleménye. A megújulóenergia-fejlesztési programok sikere a kis, a közepes és a nagy finanszírozási méretű projektek egyensúlyától függ – állítja az elemzés, amely szerint tévhit, hogy a megújuló fejlesztések számára a kis finanszírozási méret az ideális, a méretgazdaságossági szempontok bizony gyakran kifejezetten nagy méretet
indokolnak. (MTI)
Beruház a CEZ Albániában
Új beruházásokat tervez a Cseh Energetikai Művek (CEZ) Albániában. A tulajdonában lévő albán elektromos hálózat korszerűsítésére és kiszélesítésére a cseh energetikai cég 100 millió eurós hitelt vesz fel – közölte Martin Novák, a CEZ pénzügyi igazgatója egy prágai lapinterjúban. Az Energiainfo.hu tudósítása szerint a CEZ bízik abban, hogy az új beruházások által sikerül csökkentenie az albániai veszteségeit, amelyek elsősorban az ottani áramlopások következményei. (MN)
A spórolás is pénzkérdés
A lakosság számára az energiatakarékosság anyagi kérdés, de sokan nem rendelkeznek megfelelő információval a lehetőségekről – állapítja meg a Prímagáz felmérése. A cég kutatásában megkérdezettek 30 százaléka nem is foglalkozott az energiatakarékosság gondolatával. Túl sokba kerülne bármilyen átalakítás a megkérdezettek 70 százaléka szerint, s pont azok nem áldoznak az energiatakarékosságra, akiknek leginkább szükségük lenne a spórolásra. (MTI)
Belehúz az INA
Az INA horvát olaj- és gázipari társaság középtávú stratégiája alapján a cég 2015-ig nagyjából 20 milliárd kunát (709 milliárd forint) fordít fejlesztésre és beruházásokra, a forrás kétharmadát pedig Horvátországban használja fel – közölte Mosonyi György, az INA felügyelőbizottságának alelnöke csütörtökön. Mosonyi György úgy véli, hogy az INA 2011 és 2015 közötti fejlődésének meghatározásához javasolt stratégia erősíti a vállalatot, és jelentősen hozzájárul a horvát gazdaság fejlődéséhez. (MTI)
Fagyos reggel és köd után jön valami sokkal rosszabb