Szinte mindenki elhelyezkedett, aki itt végzett

A Kecskeméti Főiskolán végzett hallgatók 85 százaléka az államvizsgát követő fél éven belül, 95 százaléka egy éven belül talált állást, és negyedük néhány évvel a végzés után már vezető beosztásban dolgozik – közölte Brindza Attila, a Kecskeméti Főiskola tanítóképző karának dékánhelyettese egy uniós projekt részeként végzett felmérés eredményét az MTI-vel.

MNO
2011. 07. 28. 5:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Modern hallgatói és intézményi szolgáltatás – versenyképes főiskola elnevezésű uniós projekt vezetője elmondta: a felmérés részeként 678 diplomást kerestek fel a kérdezőbiztosok a 2007 és 2009 között végzettek közül, 248 munkáltatónál jártak, a jelenlegi hallgatók közül pedig 1229-en töltötték ki a kérdőívet.

Brindza Attila projektmenedzser közlése szerint a hallgatók döntő hányada ismét a Kecskeméti Főiskolát választaná: a korábban végzettek 76 százaléka, a jelenlegi hallgatók 85 százaléka a jelentkezési lapon biztosan vagy valószínűleg ismét az intézményt jelölné meg. A felmérés szerint a főiskolára járók 64 százaléka teljes mértékben vagy nagymértékben elégedett az oktatással, a végzetteknél ez az arány 70 százalék.

A jelenlegi hallgatók kiemelték az oktatók segítőkészségét és a magas szintű elméleti képzést, szeretnének még több gyakorlatot és szorosabb kapcsolatot a munkaerőpiaccal, és keveslik a külföldi szakmai gyakorlati lehetőségeket – utalt a megkérdezettek válaszaira a felmérés vezetője. Brindza Attila kiemelte: a végzett hallgatók szintén az elméleti oktatás színvonalát értékelték a legmagasabb pontszámmal, de kevésnek találják a mesterképzési kínálatot.

A felmérésben részt vevők 86 százaléka olyan munkakört tölt be, amely a végzettségéhez kisebb-nagyobb mértékben kötődik, és csak nyolc százalékuk nyilatkozott úgy, hogy munkájában nem tudja hasznosítani a főiskolán megszerzett tudást.

A projektmenedzser ismertette a főiskoláról kibocsátott hallgatókat foglalkoztató cégeknél végzett felmérés eredményét is: az ötfokú skálán 4-esnél jobbra értékelték a csapatmunkára való alkalmasságot, az együttműködési készséget, a kommunikációs képességeket, az informatikai ismereteket, a tanulási, fejlődési képességeket és az elméleti tudást, míg 3,5 és 4-es közötti osztályzatot kapott a gyakorlati tudás és a problémamegoldó képesség. Brindza Attila hangsúlyozta: egyedül az idegen nyelvek ismeretét értékelték a munkáltatók 3,5-nél kevesebbre, 3,34-ra.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.