Publico.clix.pt, expresso.clix.pt, jn.pt, dn.pt stb. – Portugália
Az egyetem csak félig-meddig meglepő döntést hozott, amely már a következő tanévtől érvényes a diákokra és a tanárokra is. Ezt a rendeletet azért vezették be, mert egyre több diák vette a bátorságot ahhoz, hogy papucsban vagy rövidnadrágban jelenjen meg az órán. A rektori tanács (CAI) június 30-i keltezésű határozata alól természetesen nem mentesülhetnek az egyetemi tanárok és a technikai dolgozók sem. Ettől kezdve az egyetemre járóknak a helyhez méltó és illő öltözéket kell viselniük, és tekintetbe kell venniük azt a tényt is, hogy a katolikus egyház tartja fenn az intézményt. Tehát nem írták elő, hogy miben kell járniuk a hallgatóknak és dolgozóknak, csak határt szabtak a méltóságnak – indokolt a rektor, Manuel Braga da Cruz. A határozat érvényes az egyházhoz tartozó összes felsőfokú intézményre. Meglepő módon nem az egyház az „úttörő” ezen a téren, mert éppen egy éve rendelte el az akkor még szocialista oktatási tárca, hogy a tanárok lehetőség szerint ne strandra illő nadrágban, hawaii stílusú ingekben, mély ruhakivágással vagy magas sarkú cipőben jelenjenek meg a vizsgákon. Braga da Cruz hozzátette: már náluk is előfordult, hogy valaki Benfica-mezben akart vizsgázni.
Elpais.com, elmundo.es, lavanguardia.com, publico.es stb. – Spanyolország
Két fontos tényt érdemes kiemelni a spanyol sajtó ismét eseménydús hírözönéből. Az egyik szerint nem meglepő tény, hogy Mariano Rajoy, a néppárti (PP) ellenzék vezére 2004 óta évente legalább egyszer – az országértékelő vita közepén vagy végén – Zapatero lemondását követelte. Ezt idén is megtette. Hétfőn viszont a baloldali médiabirodalom, a Grupo PRISA vezérlapja, a kormányhoz elvileg közelálló El País követelte vezércikkében Zapatero lemondását, vagyis a „fejét”. Az írás lényege szerint azzal tenné a legnagyobb szolgálatot az országnak, ha nem húzná az időt márciusig, hanem minél előbb kiírná az előre hozott választásokat. A vezércikk időpontjának megválasztása jelképes tartalmat is hordozott, mert hétfőn, a spanyol polgárháború (1936–1939) kitörésének 75. évfordulóján közölték.
A másik hír pedig éppen ezzel kapcsolatos, és minden spanyolországi hírportál címoldalán szerepel. A madridi alsóház leszavazta a galíciai nacionalista párt (BNG) határozati javaslatát, amellyel módosítani akarta az úgynevezett 1977-es amnesztiatörvényt. A módosítás lényege abban állt, hogy ki akarták venni belőle az emberiesség elleni bűnöket, hogy majd egy külön eljárásban elítélhessék a Franco-diktatúra (1939–1975) idején elkövetett bűnöket, és egyúttal a nemzetiek július 18-án kezdett és polgárháborúba torkolló felkelését. Tavaly Baltasar Garzón vizsgálóbíró ugyanebbe a kísérletébe bukott bele, és három eljárást is indítottak ellene, ráadásul meghatározatlan időre felfüggesztették foglalkozása gyakorlásától. A határozat érdekessége, hogy elsöprő többséggel a kormányzó szocialisták (PSOE), a spanyol Néppárt (PP) és a katalán kereszténydemokrata–liberális pártszövetség, az Összetartás és Unió (CiU) képviselői utasították el.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat