Domscheit-Berg közléseit a német hírmagazin, a Der Spiegel jelentette meg legújabb számában. A volt szóvivő azért döntött így, mert állítása szerint nem volt benne biztos, hogy Assange meg tudja tartani eredeti formájukban a megszerzett dokumentumokat. Végül úgy semmisítette meg ezeket a kábeltáviratokat, hogy közben állítólag sikerült titokban tartania a hírforrásokat. A törölt dokumentumok között van az úgynevezett No Fly List, vagyis azon terrorizmussal gyanúsított személyek listája, akik nem utazhatnak az Egyesült Államok repülőjáratain.
A WikiLeaks szerint a megsemmisítés sorsára jutottak több mint húsz szélsőjobboldali szervezet adatai, akárcsak a Bank of America, az egyik legjelentősebb egyesült államokbeli pénzintézet belső levelezése és nem egy fontos információja. A volt szóvivő nem erősítette meg ezt az állítást. A WikiLeaks egyik támogató oldala, a WL Central honlapján arról számoltak be, hogy a volt szóvivő kilépése után megpróbálták visszakeresni az eltűnt dokumentumokat.
Ezzel együtt a WikiLeaks azzal vádolta meg Domscheit-Berget, hogy át akarja adni ezeket a dokumentumokat azoknak a szervezeteknek, amelyek az oknyomozó portál ellenségei. Sőt az oldal megvádolta a WikiLeaks szabotálásával is. Assange annak idején a WL Central oldalain közölt cikkben is foglalkozott a közöttük kitört vitával és Berg adatmegsemmisítési lépésével. Sőt Assange még arra is célzott, hogy mindig is túl szoros volt a kapcsolata a titkosszolgálatokkal. A volt szóvivő viszont könyvben foglalta össze kapcsolatuk történetét – A WikiLeaks bástyái között címmel –, amelyben elég kedvezőtlenül ábrázolta egykori munkatársát.
Mint emlékezetes, Berg arra hivatkozva hagyta el az oknyomozó portált, hogy személyes ellentéteik miatt nem tudtak egyetérteni már a szervezeti kérdésekben sem. Berg idén januárban hozta létre új oldalát, az OpenLeakset, amelynek fő profilja ugyancsak a bizalmas dokumentumok nyilvánosságra hozása.
(expresso.clix.pt)
Mutatjuk, így néz ki VV Fanni gyilkosa - videó