Az Új Széchenyi-terv keretében februárban meghirdetett pályázat célja a vállalkozások közötti együttműködések előremozdítása, a klaszterek versenyképességének növelése, közös beruházások támogatása volt – emlékeztetett az elnök. Vállalati együttműködés keretében legalább három mikro- vagy kisvállalkozás közös beruházására lehetett pályázni, induló klasztereknél a menedzsmenttevékenység volt támogatható, a fejlődő klaszterek esetében pedig komplex projektek megvalósítására volt lehetőség – tette hozzá.
A régióból 32 pályázat érkezett, ezekből 23 részesült összesen 1 milliárd 133 millió forintos támogatásban. Becsó Zsolt elmondta: a 23 pályázat csaknem 200 céget érint, a legtöbb, tíz nyertes projekt Miskolcon valósul majd meg. Egerhez öt pályázat kapcsolódik, Gyöngyöshöz, Heveshez kettő-kettő, Szerencshez, Tiszaújvároshoz, Felsőzsolcához, Salgótarjánhoz egy-egy. A salgótarjáni nyertes egy energetikai gép-, acélszerkezetgyártó és mechatronikai beszállító klaszter, amelyben 20 cég jelenik meg. Köztük például a Wamsler SE, a Bombardier, a Delphi, az Eglo vagy az SVG 2000 Vegyipari Gépgyár.
Egy visszaadott pályázatról még születhet kedvező döntés a tisztázandó kérdések után, itt egy szécsényi központú vízügyi klaszterről van szó – közölte az elnök. Becsó Zsolt – aki egyben a Nógrád megyei önkormányzat elnöke – hozzátette: több tucat Nógrád megyei vállalkozás kapcsolódott valamelyik klaszterszervezethez, elsősorban Nyugat-Nógrádból. Az elnök közölte: mivel ez láthatóan sikeres kiírás volt, és a régióból vannak további érdeklődések, egy másik keretösszeggel várhatóan ismét meghirdetik majd a pályázatot.
(MTI)

Tankcsapda: íme a harmadik tag: „Ő az igazi”