Prőhle Thorbjorn Jaglanddal, az ET főtitkárával, Wojciech Sawickival, az ET parlamenti közgyűlésének főtitkárával, valamint Thomas Markerttel, a Velencei Bizottság főtitkárával tárgyalt. A Velencei Bizottság jogi szaktekintélyekből álló nemzetközi véleményező, tanácsadó testület, és az ET parlamenti közgyűlésének megbízásából jelentést készített az új magyar alaptörvényről, illetve az annak elfogadásához vezető eljárásról.
A helyettes államtitkár strasbourgi megbeszéléseinek a magyar külügyi tárca közlése szerint két célja volt. Egyrészt a főtitkárral áttekintették a szervezet napirendjén levő olyan kérdéseket, amelyek a magyar diplomácia homlokterében is állnak – például a roma kérdést, az észak-afrikai országok átalakulási folyamatát, az európai kulturális sokszínűség ügyét.
Másrészt a parlamenti közgyűlés és a Velencei Bizottság vezetőjével áttekintették azokat a hazai jogalkotási eseményeket, amelyeket az ET az európai normákkal való megfelelés szemszögéből vizsgál.
„A megbeszélések alkalmat adtak arra, hogy Prőhle Gergely bemutassa a szervezet által bírált jogalkotási lépések társadalmi-politikai hátterét, és eloszlasson számos félreértést vagy tárgybeli tévedést” – olvasható a magyar külügyi közleményben. A tárca szerint ezzel együtt arra kell számítani, hogy a magyar belpolitikai fejleményeket – különös tekintettel az Országgyűlés jogalkotási folyamatára, így az egyházi törvényre, a választójogi törvényre, az igazságszolgáltatás működését szabályozó törvényre, az alkotmánybíróságról szóló törvényre – az ET parlamenti közgyűlése és a Velencei Bizottság a jövőben is figyelemmel fogja kísérni.
(MTI)

Tankcsapda: íme a harmadik tag: „Ő az igazi”