Így a 2010. első félévi 29 millió forinttal szemben 2011 első felében 34 millió forint idegenforgalmi adó folyt be az önkormányzat kasszájába – közölte Habis László (Fidesz) azon a sajtótájékoztatón, amelyen értékelte a város idegenforgalmának idei teljesítményét. Az adóbevételek bővülése annál is inkább fontos, mert a költségvetés minden forinthoz 1,5 forintot tesz hozzá, vagyis az ötmillió forintos pluszbevétel 12,5 millió forintot jelent – tette hozzá.
A politikus úgy vélekedett: a számok azt mutatják, hogy a 2010-es visszaesés után újra egyre népszerűbb a település. Ezt kívánják fokozni a jövőben is annak hangsúlyozásával, hogy Eger nem pusztán a történelmi nevezetességekről és a borról híres, hanem fürdőváros is. Kedvező jel, hogy az év első nyolc hónapjában 204 ezer vendég fordult meg az egri termálfürdőben. Utoljára 2003-ban regisztráltak ennyi látogatót.
Az önkormányzat, illetve a strandot üzemeltető önkormányzati tulajdonú cég tovább kívánja növelni a strand vonzerejét, ezért 800 millió forint értékű fejlesztést terveznek a területen. Kérdésre válaszolva közölte, hogy a külföldiek közül elsősorban a lengyelek kedvelik Egert, de egyre több a cseh és a szlovák vendég is, míg a korábban domináns németek, osztrákok és hollandok kevesebben vannak.
Orosz Ibolya, az önkormányzat idegenforgalmi bizottságának az elnöke arról számolt be, hogy az idegenforgalmi főszezonban 12 nagyrendezvényt tartottak a városban, amelyeknek 160 ezer fizető látogatója volt. Csak a négynapos bikavérfesztiválon mintegy 40 ezer vendég vett részt. Mindennek nyomán a statisztikai hivatal adatai szerint Eger újra Magyarország tíz leglátogatottabb településének egyike – mondta Orosz Ibolya.
(MTI)

Az ukrán kém, aki éveken át kijátszotta a nemzetbiztonsági megfigyelést