Egyre többen vesznek részt az egyszerűsített foglalkoztatásban

Az idén júliusban közel 512 ezer munkavállaló dolgozott a mezőgazdasági és idegenforgalmi idénymunkát, valamint alkalmi munkát felölelő egyszerűsített foglalkoztatásban, ezzel több mint duplájára nőtt az így dolgozók száma tavaly júliushoz képest – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.

MNO
2011. 09. 02. 10:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyszerűsített foglalkoztatás adminisztrációját megkönnyítő szabályváltozások tavaly augusztus 1-jén léptek hatályba – emlékeztet a tárca. Az NGM kifejti: a munkavállalókat az ügyfélkapun vagy telefonon is bejelenthetik a munkaadók, és kevesebb lett a papírmunka – nem kell jelenléti ívet vezetni, és írásbeli munkaszerződést is csak akkor kell kötni, ha azt a munkavállaló kéri.

Egységessé vált a munkáltatók közterhe, idénymunka esetében 500, alkalmi foglalkoztatásnál pedig 1000 forint személyenként és naponta. A Nemzetgazdasági Minisztérium időközben folyamatosan nyomon követte a jogszabály gyakorlati alkalmazását, hogy szükség szerint tovább finomítson a szabályozáson – olvasható a közleményben.

Ennek köszönhetően idén nyáron újabb változások léptek életbe, így tovább egyszerűsödött az adminisztráció: a munkaszerződésbe kevesebb adatot kell írásba foglalni a munkavégzés megkezdéséig, a személyes adatok rovatai a nap végéig is kitölthetők; továbbá a rövid időtartamú munka esetén az írásba foglalt munkaszerződés kiváltja a munkaidő-nyilvántartást és a bérelszámolást. A tárca ezektől a lépésektől az egyszerűsített foglalkoztatás további bővülését várja.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.