Furukawa Motohisának új hivatalában nem kisebb feladata lesz, mint az adó- és társadalombiztosítási reform véghezvitele, valamint az óriási adósságállománnyal küzdő, a tavaszi természeti és atomkatasztrófa következményeitől szenvedő ország gazdaságának rendbetétele. Az új gazdasági miniszter személye pénteken vált ismertté Tokióban, miután a héten a miniszterelnöki posztra választott Noda Josihiko bemutatta kormányának tervezett összetételét. A korábbi gyakorlattól eltérően viszonylag fiatal, negyvenes éveiben járó politikusok kerültek a tárcák zömének élére, a 18 tagú kabinetnek két női tagja van.
A pénzügyminiszteri teendőket – amelyeket Noda az előző, Kan Naoto vezette kormányban ellátott – a 49 éves Azumi Dzsunra bízta, gazdasági miniszterré a 45 éves Furukawa Motohisát nevezte ki, aki eddig a miniszterelnökséget vezető államtitkár helyettesének posztját töltötte be, illetve a pénzügyminisztériumban dolgozott. A Nagojában született új gazdasági miniszternek adósságcsökkentési ügyekben is van tapasztalata, hiszen annál a nemzeti stratégiai irodánál is dolgozott, amely a költségvetési kereteket dolgozza ki az adósságcsökkentéshez.
A hazai össztermékhez (GDP) viszonyítva Japán államadóssága 200 százalék; ez jóval meghaladja az euróövezeten belül legsúlyosabb helyzetben lévő Görögország (150 százalék) és Olaszország (120 százalék) eladósodottságának mértékét, miközben Japán tavaly már kénytelen volt átengedni Kínának a világ második legerősebb gazdasága címet.
(MTI)

Az ukrán hírszerző, aki kémkedett az energetikai szektor és a Magyar Honvédség ellen