Csütörtöktől nemcsak a gyorshajtókat, hanem azokat is szigorúbban büntetik, akik nem fizetik be a bírságot. A határidő lejárta után 8 nappal a rendőrség értesíti a területileg illetékes okmányirodát, hogy a járművet vonja ki a forgalomból, az adóhatóságnál pedig kezdeményezi a bírság adóként való behajtását.
A közigazgatási bírság kiszabása után a tulajdonosnak 30 napja van arra, hogy a bírságot befizesse. Amennyiben ez nem történik meg, akkor az okmányiroda a gépjárművet kivonhatja a forgalomból. Az elmúlt egy évben Győr és vonzáskörzetében közel 600 olyan eset fordult elő, amikor a gépjármű kivonható lett volna a forgalomból – mondta a Hír TV-nek Győr fideszes alpolgármestere, Simon Róbert Balázs.
A kocsi forgalomba való visszaállításának költségeit is az üzemben tartónak kell kifizetni. Ez körülbelül 11 ezer forint. A magyar kormány igyekszik visszaszorítani a külföldi rendszámú járművek belföldi üzemeltetésének a körét, illetve lehetőségét. Az sem jár jobban, aki eddig a regisztrációs díjat megspórolva nagy értékű autóját külföldön helyezte üzembe. Ha a sofőr nem tudja igazolni, hogy jogosan használja a külföldi rendszámú kocsit, az igazoltató rendőr a helyszínen leveheti a rendszámot és bevonhatja a forgalmit.
(HírTV)

Durva fertőzéseket hordozhatnak hordozhatnak a galambok