Közel nyolcmilliárdos projektcsomaggal pöröghet fel a város

Csaknem nyolcmilliárdos projektösszeggel az idén eddig 11 fejlesztési pályázatot nyújtott be a nyíregyházi önkormányzat európai uniós támogatású forrás elnyerésére – közölte Kósa Tímea, a város alpolgármestere pénteken az MTI-vel.

MNO
2011. 09. 02. 8:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 11, együttesen 7 milliárd 898 millió forint összegű pályázati program közül kiemelkedik a sóstógyógyfürdői üdülőövezet tervezett idegenforgalmi fejlesztése, amelynek projektköltsége meghaladja a 3,2 milliárd forintot – mondta a Fidesz–KDNP-s többségű helyhatóság külsős, nem közgyűlési tag tisztségviselője. Az üdülőhelyen az elképzelések szerint épülne egy négycsillagos szálloda, amely konferencia-központként is működne, valamint egy a könnyűzenei fesztiválok és koncertek helyszínévé átalakítható műjégpálya. Az alpolgármester hozzátette: mindkét projektelemnél számítanak befektetői tőkére, amelynek bevonásáról már tárgyalnak. Emellett bővítenék a sóstógyógyfürdői Park Hotelt, továbbá kulturális attrakciót alakítanának ki a múzeumfalu bevonásával, és megoldanák a nyírségi üdülőközpontot felkereső vendégek, látogatók parkolási gondját is.

Kósa Tímea kiemelte, hogy a projektet előzetesen támogatta az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács, a testület kétmilliárd forint összegű uniós és hazai forrás biztosítására vállalt kötelezettséget. Sóstógyógyfürdő végleges, komplex szolgáltatásfejlesztési és funkcióbővítő projektdokumentációját a nyíregyházi önkormányzat várhatóan év végéig dolgozza ki. Az idén benyújtott pályázatok közül jelentős a város érkerti lakónegyedének környezetmegújítása is, amelynek tervezett költsége meghaladja az 1,5 milliárd forintot. Csaknem másfél milliárdos összegből tervezik továbbá a hátrányos helyzetű helyi munkavállalók foglalkoztatásának javítását, a munkaadók és szakképzői szervezetek bevonásával. Szerepel a beadott pályázatok között egy iparfejlesztési klaszter létrehozása, Nyíregyháza és a romániai Szatmárnémeti üzleti együttműködésének erősítése, a döntően romák lakta Huszár lakónegyed társadalmi reintegrációt szolgáló korszerűsítése, valamint egy európai területi társulás kialakítása Nyíregyháza, Szatmárnémeti és az ukrajnai Beregszász részvételével. Az utóbbi működési költségeinek előteremtésére külön pályázatot nyújtottak be.

Kisebb összegű pályázati támogatásból pedig a Vasvári Pál Gimnázium tornatermét és kiszolgálóhelyiségeit újítanák fel, valamint a belvízelvezető rendszert fejlesztenék, illetve kampányt indítanának a környezet- és természetvédelem erősítésére.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.