A szakember úgy fogalmazott: már az első vízmintákból, a helyszínen is megállapítható volt, hogy nem oxigénhiány okozta a halak pusztulását, az oldott oxigén mértéke mindenhol megfelelő volt. A laborvizsgálatok szerves, toxikus szennyezőanyagra utalnak, ez okozta a gyors lefolyású, tömeges halpusztulást – ismertette a kommunikációs vezető.
Hozzátette: a szakemberek a bejelentést követően gyorsan a helyszínre értek, így azt is meg tudták állapítani, hogy vélhetően a péntek reggeli órákban kerülhetett a szennyeződés a vízbe, mégpedig a Szinva-terasz és az Aranycorvin üzletház közötti szakaszon. A laborvizsgálatok azt nem tudták kimutatni, pontosan milyen anyag okozta a halpusztulást.
A várost 15 kilométer hosszan szeli át a Szinva-patak, amelyet – mivel ipari szennyeződés már sehol sem kerül a vízbe – több éve újra „megtöltött az élet”, számos védett halfaj megtalálható a vizében – tette hozzá Sallai Ferenc.
Pásztor Imre, a Miskolc Holding Zrt. kommunikációs vezetője az MTI-nek azt mondta, hogy a miskolci Városgazda Kft. munkatársai mintegy 250-300 kilogramm haltetemet szedtek össze. Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője közölte: a Miskolci Rendőrkapitányság gazdaságvédelmi osztálya környezetkárosítás bűncselekményének gyanúja miatt indított eljárását ismeretlen tettes ellen.
(MTI)

Tseber Roland úgy aggódik a magyarokért, hogy nem tartotta fontosnak a magyar állampolgárságát