A kiállítás október 6-án tárlatvezetéssel is megtekinthető. A kiállításhoz kapcsolódóan az osztrák közszolgálati televízióval és rádióval (ORF) együttműködésben, a múzeumok hosszú éjszakáján, szombaton a múzeum teljes – mintegy nyolcszáz darabból álló – Capa-gyűjteményét köztéri vetítés keretében is bemutatták.
Ugyancsak a kiállításhoz kapcsolódik novemberben egy nemzetközi szimpózium. Ezen történészek és művészettörténészek nyújtanak betekintést Capa életművébe, és véleményt cserélnek arról a többször hallható vélekedésről is, amely szerint Capa leghíresebb fotói közül néhány – például A milicista halála című – megrendezett jelenetet ábrázol.
Robert Capa a fényképészet történetének egyik legnagyobb haditudósítója volt. 1913-ban született Friedmann Endre néven Budapesten. Legismertebb képei közé tartoznak a spanyol polgárháborúról készült és a szövetséges csapatok 1944. június 6-i normandiai partraszállásakor készített fotói. Capa politikatudományt tanult Berlinben és ott kezdett el a fényképészettel foglalkozni. 1933-ban Párizsba emigrált, ott vette fel a Robert Capa nevet. 1939-ben az Egyesült Államokba költözött, a Life és a Collier’s képes magazinok haditudósítója volt. 1947-ben Henri Cartier-Bresonnal, George Rodgerrel és David Seymourral közösen megalapította a híres Magnum fotóügynökséget. A hadszíntérről tudósított 1954-ben Indokínából is, amikor egy akna kioltotta az életét. A Robert Capa képeiből készült tárlat december közepéig látható a bécsi Collegium Hungaricum épületében.
(MTI)
Fontos bejelentést tett Nagy Márton a fizetésekről