Még a héten elkelhet a Diósgyőri Gépgyár

2001. 08. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Értesüléseink szerint napokon belül aláírják a Digép vállalatcsoport vagyonelemeire és társaságaira vonatkozó privatizációs szerződést a nyertes ajánlattevővel a gyorsított magánosítási programmal megbízott tulajdonosok, a Magyar Befektetési és Vagyonkezelő (MVB) Rt. és a Borsod-Abaúj 2000 Kft.Hárman nyújtottak be pályázatot az egykori Diósgyőri Gépgyárra, az után, hogy a fővárosi, hét kft.-ből álló Mavex-Rekord április végén visszalépett a Digép megvásárlásától. A vételár minimálisan 1–1,3 milliárd forint – értesült a Magyar Nemzet.Információink szerint a Digépre két cég pályázik jelentős esélyekkel. A Csavar és Húzottáru (CH) Rt., illetve a Diósgyőri Acélművek (DAM) Rt. Ez utóbbit májustól az olasz Cogne Acciai Speciali Srl. által alapított DAM Steel Speciális Acélgyártó Rt. néven üzemelő társaság működteti.Mint beszámoltunk róla, a Digép csoportot 2000 novemberében hirdette meg a privatizációval megbízott, a cégben résztulajdonos Magyar Fejlesztési Bank (MFB) leányvállalata, az MBV Rt., amely az évek óta veszteséges Diósgyőri Gépgyár számára – adósságai törlesztései fejében – tavaly nyáron 1,3 milliárd forintot juttatott rendkívüli pénzügyi injekcióként.Tavaly, a jelenleg 550 dolgozót foglalkoztató Digép csoport 1,2 milliárd forint forgalom felmutatása mellett kétszázmillió forintos üzemi veszteséget produkált. A vállalatcsoport két meghatározó társaságától, a Diósgyőri Melegalakítógyár Kft.-től és a Diósgyőri Szerszámgépgyár Kft.-től a négy esztendeje megalakult Diósgyőri Ipari Park Kft. „vette át” a tevékenységet, s jelenleg divíziós formában zajlik a termelés. Értékes „falat” még az ugyancsak a Digéphez tartozó Szerencsi Szivattyú és Környezetvédelmi Gépgyár Kft., amelynek privatizációja kapcsán az a döntés született, hogy a banknak a társaságban lévő üzletrészét, illetve az ahhoz kapcsolódó ingatlant együttesen kell eladásra meghirdetnie.A Csavar és Húzottáru (CH) Rt. az egykori Lenin Kohászati Művek gyáregységéből 1989-ben alakult, jelenlegi formájában 1997-től működik. Az elmúlt évek leforgása alatt 2,3 milliárd forintot fordított fejlesztésekre a jelenleg 420 dolgozót foglalkoztató borsodi vállalat. A Diósgyőri Acélművek (DAM) Rt. felszámolója idén áprilisban írta alá a cég nemesacélgyártást szolgáló berendezéseire és ingatlanjaira vonatkozó adásvételi szerződést a DAM Steel Speciális Acélgyártó Rt.-vel. Az olasz cég a DAM-ért 4,35 milliárd forintot fizetett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.