Reorganizációs projektet vitt véghez az MFB a Limpex csoporthoz tartozó üzemeiben, s a gyárakra ráterhelt milliárdos hiteleket visszavásárolta a pénzügyi kölcsönöket korábban folyósító kereskedelmi bankoktól. Az MFB igazgatótanácsa még a nyár elején meghatározta a konzervgyárak értékesítésének feltételrendszerét; csak komoly jelentkezőkre várt, illetve vár a pénzintézet.
A bank döntéshozó testülete hosszas tárgyalások után köt adásvételi szerződést, amelyben a vételár kifizetése mellett még hangsúlyos elem a szakmakultúra megőrzésére tett garanciavállalás – tájékoztatta lapunkat Tarnóczi László, az MFB szóvivője, aki megerősítette, hogy a Szeged város vezette konzorciumnak adja el a bank a szegedi konzervgyárat. A vevőként jelentkező konzorcium tagja a Csongrád Megyei Első Élelmiszer-feldolgozó és Értékesítő Szövetkezet, a Micromeat Kft., Szeged városát pedig az IKV Rt. képviseli. Bár a vételár kapcsán a gazdasági sajtóban már megjelentek találgatások, értesüléseink szerint az összegről még nem született végleges döntés, azonban bizonyos, hogy az új tulajdonos tizenegy havi részletben fizetheti ki a konzervgyár és az ingatlanok vételárát.
A szerződés megkötésére szeptember közepén kerül sor, addigra a szegedi közgyűlésnek is el kell fogadnia a szerződés tervezetét. A tavaly egymilliárd forintos negatív termelési eredményt produkáló Aranyfácán Rt. idén februárban került a debreceni Józsa Center Kft.-hez, míg a nagyatádi és a nyíregyházi sorsáról még nincs döntés.
Megérkezett az első szállítmány paradicsom az Aranyfácán konzervgyárba, és ezzel elkezdődött a feldolgozási szezon. A feldolgozási időszak kezdetén napi ötszáz tonna paradicsom érkezik a hatvani konzervgyárba, ám a zöldség érésével a mennyiséget fokozzák, míg el nem jutnak a napi 1800 tonnához. Az idén 55 ezer tonna feldolgozását tervezik a Heves megyei városban.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?