Vállalati profitokra és tőzsdei emelkedésekben bízva kereskedtek a Wall Streeten, így a korábban meggyengült és némi optimizmust jelző cégek részvényei újabb vásárlási középpontba kerültek. A nap sztárja az autógyártó General Motors és a szoftverkészítő Intuit cégek papírjai voltak. A GM (+1,5 dollár) árának emelkedése azzal magyarázható, hogy a szektorbeli problémákkal szemben nem jelentett profit warningot. Miközben a Premier Automotive Group-tag Ford Motors leépítésekkel és gyengülő eredmény-előrejelzésekkel próbálja gazdálkodását nyereségessé tenni addig, a GM a várakozásoknak megfelelő harmadik negyedévet vár. John Devin, a GM pénzügyi igazgatója szerint tartani lehet a cég által kitűzött irányt.
A számítástechnikai és azt kiszolgáló cégek árfolyamát a SEMI Book-To-Bill index (számítástechnikai rendelésállomány-mutató) növekedése határozta meg. A júliusi rendelésállomány indexe a korábbi hónaphoz képest ötszázalékos javulást jelzett, így keresletnövekedés fogja jellemezni a csipgyártókat és az internetes alkalmazást, valamint hálózatépítő cégeket is. A növekedés jótékonyan hatott az Intel (+0,89 dollár), a Cisco Systems (+0,47 dollár), az Oracle (+0,51 dollár) és a Lucent Technologies (+0,17 dollár) árára.
Nem követte az amerikai árfolyam-növekedéseket a tokiói börze 225 vezető részvényét jegyző index csütörtöki kereskedése. A Nikkei értéke 269,51 pontot zuhant annak a hírnek kapcsán, hogy a szigetország külkereskedelmi többlete 420,7 milliárd jenre esett vissza, ami 57,9 százalékkal kevesebb, mint a korábbi év hasonló időszakában mért érték. A japán csökkenés ellenére az európai befektetők kora délutánig a New York-i növekedési hatás alatt vásároltak és emelték az árfolyamokat. Az egyik legnagyobb és legfontosabb hír a frankfurti DAX-ot mozgatta, amely arról szólt, hogy a német GDP a második negyedévben, szezonálisan kiigazított adat szerint, nem nőtt az előző negyedévhez képest.
A német GDP-adatokkal párhuzamosan az argentin népszavazási hír is befolyásolta az árakat. A latin-amerikai ország elnöke népszavazást hirdetett a pénzügyi válság leküzdésére bevezetendő megszorító intézkedésekről, ami a MerVal árfolyamára ugyan nem hatott, de az nagy nemzetközi tetszést aratott. Az elnök ígéretet tett rá, hogy a szigorú takarékossági programot szociális intézkedésekkel kompenzálják.
A Budapesti Értéktőzsde kereskedését alacsony, 2,5 milliárd forintos forgalom és igen változatos árak tarkították. A vezető részvényeket megosztottság jellemezte, így a Matáv és az OTP ára csökkent, míg a Richter és a Mol értéke javulást jelzett. A nyitáskori 43 pontos emelkedést követve előző szintjére esett vissza a BUX görbéje, majd délután két óráig egy enyhe korrekció, azt követve egy újabb lejtmenet mozgatta a piacot. A nap végén 2,76 pontos csökkenést szenvedett el a hazai börzemutató, így 6354,42 ponton zárt. A már említett változatos árak közül kiemelendő nagy forgalmú Matáv (–5 forint) és a Mol (+40 forint). Az olajipari cég árát nagyban befolyásolta az a hír, hogy részt vesz a PKN-Orlen privatizációjában, de a további növekedési kilátásokat a gázüzletág jövőbeni sorsa és a lengyel cégvásárlás módja határozhatja meg. Drágulás jellemezte még a Richter- (+100 forint), az Antenna Hungária (+35 forint) és a BorsodChem (+190 forint) papírokat is. A távközlési papírok mellett gyengüléssel fejezte be a kereskedést az OTP (–90 forint), az Egis (–235 forint), a Pannonpalst (–90 forint), a Zalakerámia (–20 forint) és a Synergon (–18 forint). A hírek nélküli üzletmenet során a Katronpack felfüggesztése már nem volt túlzottan feltűnő, ami azzal magyarázható, hogy a csomagolóipari cég részvényeire nem akadt vevő, így azokra nem született kötés.
Bombariadó miatt üzletközpontokat kellett kiüríteni Székesfehérváron