Igazi kuriózum, hogy a Műemlékvédelmi Hivatal felügyelete mellett sikerült visszaállítani a műemlék jellegű épület eredeti szépségét – jelentette ki Radványi Dezső, a Terézvárosi Vagyonkezelő Rt. igazgatótanácsának elnöke. Tájékoztatása szerint az elmúlt három évben már mintegy 60 millió forintot költöttek az Izabella utca 94. szám alatti épületre, mert többször rendbe kellett hozni a ház belső tereit is.
Az elnök elmondta: az önkormányzat azért támogatta a létesítmény helyreállítását, mert eddig komoly gondok adódtak a műemlék épületek renoválásával a kerületben. Előfordult például olyan tetőfelújítás, ahol végül a műemlékvédelem az egész tetőszerkezetet kicseréltette a biztonságos helyreállítás érdekében.
Sok támadás érte az ellenzék részéről az önkormányzatot, mert szerintük túl nagy összeget költenek erre az egyetlen épületre, így nem jut forrás egyéb felújítási munkákra – panaszolta Radványi Dezső.
Az Izabella utcai ház homlokzatának rendbetételét már tavaly elkezdték, de csak a munkák egyharmada készülhetett el. A Műemlékvédelmi Hivatal ugyanis restaurálási feltárást írt elő a kivitelezőknek. Ezután kiderült, hogy az épületbe épített konvektorokat is ki kell váltani, és ez hosszadalmas eljárást eredményezett.
A főváros koronáján egy-egy gyöngyszem csupán az ilyen felújított épület, hiszen az elmúlt két évben többet költött a Terézváros rekonstrukcióra, mint eddig bármikor – közölte az elnök. A korábbi gyakorlattal ellentétben ugyanis nemcsak a kerületi tulajdonban lévő műemlékeket, hanem a műemlék jellegű társasházakat is megpróbálják felújítani a helyhatóság forrásaiból. Erre azonban évente csupán 280–300 millió forint áll a kerület rendelkezésére. Ezt az összeget gyakran elköltik az életveszélyes épületrészek kijavítására és azokra a felújítási munkákra, amelyeket a hatóságok tesznek kötelezővé, így nem marad másra elég forrása Terézvárosnak.
Ismeretes, a VI. kerület ingatlanállományának felújításáról több mint egy évtizede vitáznak a helyi képviselők. A rendszerváltozást követő lakásprivatizációs hullám során a bérlők megvásárolták a lakások zömét, azonban a felújításokra ma sincs pénzük a társasházaknak. A jelenlegi képviselő-testület 1998-ban elfogadott rendelete alapán már vissza nem térítendő támogatást is kaphatnak a lakóközösségek.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője