A Wakaresaseyanak, azaz családdúlónak nevezett üzletágban hadseregnyi „szakember” foglalatoskodik. Valódi iparág, amely emberi érzelmekkel és kapcsolatokkal manipulál. Képviselői mindennemű kapcsolat szétdúlásához értenek, és munkájukért egyszerűbb esetekben legalább ötezer dollárt kapnak. Megunt feleségek, férjek eltávolítása esetén ennek többszörösét kérhetik.
A kapcsolatdúlás sikerágazattá vált Japánban. Olyannyira, hogy a tokiói Daiko Research Office statisztikája szerint legalább tucatnyi ilyen cég működik, leginkább Tokióban és Oszakában. Évente több tízmillió dollárt és több száz elégedett család háláját zsebelik be.
Pszichológusok szerint a kapcsolattörők sikere abban rejlik, hogy mostanra a japán nők önállóbbakká és erősebbekké váltak, de a japán kultúra és törvények miatt a kapcsolaton belüli krízist vagy szakítást csak a férfi kezdeményezésére tudják elképzelni.
A tokiói Rikkyo egyetem docense, Shizuo Machizawa szerint eltűntek azok a tisztségviselők és házassági tanúk, akik régebben a házasságon belüli problémákban közvetítettek. Az általuk hagyott űrt kitöltve az új gazdasági vállalkozások megalapozták szerencséjüket.
Keleten a kapcsolattörők nem lennének ennyire sikeresek, ha az emberek megtanulták volna: szükséges konfrontálódni a krízist okozó személlyel. Japánban ezt a kellemetlen feladatot a kapcsolattörők látják el. Céljuk eléréséhez mindenféle módszert bevetnek: kelepcét állítanak, elárulnak, álcáznak.
A kapcsolatszakítók a legkülönfélébb szakmákból érkeztek: egykori orvosok, munkások, diákok, ápolók, sőt egykori ügyfelek is vannak közöttük.
Az ügymenet általában a következő: az ügyfél megbízást ad a cégnek, amely ezután kidolgozza a tervet: véletlenszerű találkozások a célszeméllyel egy ünnepségen, repülőúton, boltban. Kapcsolat, barátkozás kezdeményezése, újabb véletlenszerű találkozás, egy exponáló fényképezőgép: az áldozat máris kelepcébe került. A virágzó Shadow iroda elnöke, Hiroyuki Yoshida szerint ez a módszer az esetek 95 százalékában sikeres.
A probléma megoldása mellett a kapcsolatszakítók amolyan utógondozást is vállalnak. Kiyoshi Hiwatashi, a Lady’s Secret Service igazgatója szerint tevékenységük olyan, akár egy daganat: tovább terjed, ha nem operálják ki a gyökerét is.
Vogel Evelin elismerte, ő készítette a hangfelvételeket