Somogy is azok közé a megyék közé tartozik, amelyekben – a főként tengerentúli „kincskeresők” – a múlt század első évtizedeiben olaj után kutattak, ám a legtöbb helyen „csak” gyógyvizet fakasztottak. Nagyatád, Csokonyavisonta és Igal már ma is felkapott fürdőzőhely, ám hamarosan Siófok is meghosszabbíthatja az üdülési szezont a nagyberényi gyógyforrásokból oda vezetett vízzel, és Balatonszemes, no meg a csisztapusztai gyógyforrást hasznosítani kívánó Fonyód is nagy ívű terveket sző a gyógyturizmus alapjainak megteremtésére. Hazánk egyik legszebb kisvárosa, a Hild-díjas Nagyatád két fürdővel is dicsekedhet. A tudatos és tervszerű gyógyturizmus-fejlesztés elismerésének tudható be, hogy a nagyatádi városi strand vezetőjét, Iharosi Istvánt választották a közelmúltban a Dél-dunántúli Gyógy- és Termálfürdők Egyesületének elnökévé. A városka parkjában található gyógyfürdő sokféle egészségügyi szolgáltatást kínál. Az atádiak tervei szerint hamarosan egy hektárral nő majd a strand területe, újabb medencéket építenek.
Balatonszemesen is kincsre leltek a gyógyvíz után kutatók. Az üdülőhely Bagó-hegyén rendkívül kedvező gyógyhatású, a Szent Gellért fürdő vizének összetételével meglepő hasonlóságot mutató termálvizet találtak. Illés Antal, Balatonszemes polgármestere most arra vár, hogy a Siótour Rt. stratégiai tervet készítsen a majdani gyógyüdülőközpont hasznosítására, ám a Széchenyi-tervi sikeres pályázat forrásaival, továbbá a befektetők millióival is számol az üdülőhely önkormányzata.
Siófokon az önkormányzat által elfogadott ütem szerint folytatódik a gyógyvízprogram. Amint arról nemrég hírt adtunk, az üdülőváros közelében lévő Nagyberényben 900 méter mélyen újabb kútra leltek a kutatók, így a siófoki önkormányzat által megvásárolt lelőhelyekből bőséges gyógyvízhozamra számíthat az „ország nyári fővárosa”.– A somogyi gyógyvízkincs érték, öröm és egyben felelősség is – hangsúlyozza Somogy tiszti főorvosa. Koncz Gábor miközben nem vitatja, hogy a gyógyturizmus az utóbbi két-három évben soha nem tapasztalt tempóban fejlődik, arra int, hogy még nagyobb figyelmet kell fordítani a fürdők komplex szolgáltatási feltételeinek megteremtésére.
*
A termál-, illetve gyógyfürdők, a kapcsolódó szálláskapacitás, valamint a kongresszusi turizmus fejlesztésének támogatására kiírt pályázatokra beérkezők közül a szakmai bírálóbizottság javaslata alapján a gazdasági miniszter a múlt héten tizenhét pályázat támogatásáról döntött, megközelítőleg 3,738 milliárd forint értékben.
Első ízben pályáztak budapesti fürdők. Az állami támogatások segítségével megvalósuló beruházások összértéke meghaladja a 20,5 milliárd forintot, hatásukra 1297 új munkahely jön létre.
Tüntetők várták Balatonalmádiban Magyar Pétert, aki a testőreiről és a külföldi támogatásról is hazudozott - videó