Hat évre ítélték Székelyt

Hat év börtönbüntetésre ítélte tegnap a Fővárosi Bíróság Székely Zoltán volt kisgazda országgyűlési képviselőt. Társát, F. Zsoltot – akit az ügyészség kétrendbeli befolyással való üzérkedéssel vádolt – felmentették. Az ítélet ellen a vád képviselője súlyosbításért, a védő iratellenességre, valamint a cselekmény téves megítélésére hivatkozva felmentésért fellebbezett, így a határozat nem jogerős.

2002. 05. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Székely Zoltánt kétrendbeli, vezető beosztású hivatalos személy által, hivatali helyzetével visszaélve elkövetett hivatali vesztegetés miatt hat év börtönbüntetésre ítélte az elsőfokú bíróság. A bíró kiemelte: Székely mások bizalmából került vezető pozícióba, így az általa elkövetett legkisebb vétség is nagy kárt okoz a magyar társadalomnak.
Az ítélet indoklásban elhangzott: Székely cselekménye kiemelkedően veszélyes a társadalomra, s években, illetve szavakban kifejezhetetlen kárt okozott Magyarországnak. Bizonyítottá vált, hogy Székely Zoltán 1999-ben az Országgyűlés Környezetvédelmi Alap Céltámogatás (KAC) ellenőrző albizottságának elnökeként találkozott Emőd polgármesterével, és megpróbálta megszerezni egy több milliárd forint értékű csatornaépítésre adott támogatás harminc százalékát, illetve elérni az általa megjelölt cég bevonását a beruházásba.
A bíróság bizonyítottnak találta azt is, hogy Székely a parlament közbeszerzéseket vizsgáló bizottságának elnökeként előbb 30, majd 20 millió forintot kért Balla Dániel vállalkozótól, s a pénzt át is vette. A politikus cserében azt ígérte, hogy nem támadja meg azt a közbeszerzési pályázatot, amelyen a vállalkozó számára kedvező döntés született.
Az emődi üggyel kapcsolatban a bíróság a település polgármesterének vallomását fogadta el, bár erre a vádpontra más bizonyíték nem állt rendelkezésre.
A bíróság a jogerős ítélet kihirdetéséig fenntartja Székely Zoltán előzetes letartóztatását, ami ellen a vádlott és az ügyvéd fellebbezett.
A képviselő az ítelet után újságíróknak nyilatkozva elmondta: szerinte Polt Péter a szolnoki csatornaberuházás miatt kezdeményezte az ő eltávolítását a közéletből. Szerinte Polt volt a fő szervezője az egész eljárásnak, s az erről szóló dokumentumait a nyilvánosság elé fogja tárni. Hagsúlyozta: azért nem hozta nyilvánosságra eddig a dokumentumokat, mert nem is gondolt arra, hogy bizonyíték nélkül elítélhetik. Lapunk kérdésére úgy vélte: a bírót a Fidesz befolyásolta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.