Az előzetes letartóztás megszüntetése ellen az ügyészség fellebbezést jelentett be, így a Legfelsőbb Bíróság mondja ki az utolsó szót. A bírósági határozat szerint Tasnádi Péter ügyei intézésére egy héten kétszer négy-négy órára hagyhatja el állandó lakhelyét, a házi őrizet szabályainak betartását folyamatosan ellenőrzi majd a rendőrség.
Feleségét, Tasnádi Juditot felmentették a bűnpártolás vétsége alól, a tizedrendű vádlottat pedig csupán megrovásban részesítette az első fokon eljáró bíróság. A többi hat vádlottat bűnösnek mondták ki. A legsúlyosabb büntetést a másodrendű vádlottra rótta ki a bíróság: hét és fél év fegyházban letöltendő szabadságvesztést kapott.
Tasnádi Pétert a börtönbüntetés mellett négy évre eltiltották a közügyek gyakorlásától és 1,5 millió forint vagyonelkobzásra ítélték. Felmentették viszont a bűnszervezet tagjaként elkövetett lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés, a különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett sikkasztás, adóbevételt jelentős mértékben csökkentő adócsalás, valamint a bűnszervezet létrehozása és irányítása miatt emelt vádak alól. Ha az elsőfokú határozat jogerőssé válik, akkor Tasnádinak egy korábbi, 1993-as ügy miatt kiszabott, kétéves, felfüggesztett börtönbüntetését is le kell töltenie.
Sz. Lajos másodrendű vádlottra a bíróság többek között halált okozó testi sértésért hét és fél év fegyházbüntetést szabott ki. A többi hat vádlottat egyenként másfél és három és fél év közötti börtönbüntetésre ítélte a bíróság.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyészség minden esetben súlyosbításért, a vádlottak és védőik viszont felmentésért fellebbeztek, így a büntetőper a Legfelsőbb Bíróságon folytatódik majd.
A vádlottaktól korábban lefoglalt viperákat, elektromos sokkolót, pillangókést, bicskákat, ólmosbotokat, petárdákat és lőfegyvereket a bíróság elkobozta.
Tasnádi az ítélet kihirdetése után újságíróknak nyilatkozva Pintér Sándor belügyminisztert tette felelőssé azért, hogy büntetőeljárás indult ellene. Lapunk kérdésére elmondta: a miniszter ellen már megtette büntető feljelentését. Hozzátette: korábban ugyan megtagadták a nyomozást, de Pintér nem tudhatja, hogy az MSZP–SZDSZ-kormány beiktatása után elrendelik-e azt mégis.
Magyar Péternek a „szivarfüstös szobák” mellőzésével is csak „agyhalottakat” sikerült képviselőnek választatni