A toxikológus szakértő elmondta: elméletileg kimutatható a nyugtató és fájdalomcsillapító gyógyszer az áldozatok csontozatából még két év eltelte után is, azonban ezeket nem lehetne egy esetleges vizsgálatkor elkülöníteni, az orvos által előírt és F. Tímea által az ügyészség szerint illegálisan beadott és említett gyógyszerektől.
A poligráfus szakértő szerint előre megbeszélték F. Tímeával a hazugságvizsgálatok kérdéseit s ezekbe már az ápolónő közlése nyomán került be egy áldozat neve, később pedig a rendőrség által közölt további hat név is a kérdések közé. A vizsgálatot meg kellett szakítani – mondta a szakértő –, mert közben a volt nővér tíz beteg halálba segítését beismerte. Ezután tíztől százig terjedő skálán a szakértő megkérdezte az áldozatok számát, s 20 és 30 közötti eredmény jött ki. A poligráfus a vizsgálat után közölte F. Tímeával, hogy tíztől nagyobb számot regisztrált, erre a vádlott is elismerte, hogy valóban körülbelül 30 beteget segített a kegyes halálba.
Erről F. Tímea reagálásában úgy nyilatkozott: a rendőrök azzal vitték be lakásáról a Gyorskocsi utcába 2001. február 15-én, hogy a Funk-ügyben akarják meghallgatni. Számára akkor tisztázódott, hogy más ügyről van szó, amikor a szakértővel megbeszélték a poligráfus vizsgálat kérdéseit.
A kriminálpszichológus szakértő magányos, önbizalomhiánnyal küzdő, álomvilágba menekülő személyiségnek írta le a tárgyaláson F. Tímeát. Azonban realitásérzéke megmaradt, pontosan tudja, hogy mikor lép át a valóságból az álomvilágba. A pszichológus szerint F. Tímeának a munkája volt az önmegvalósítás egyetlen színtere.
A vádlott ügyvédje úgy védekezik, hogy F. Tímea minden körülménynek meg akart felelni s ezért tett beismerő vallomást és vonta vissza, valamint ezért érezték őt a kórházban túlbuzgónak. A pszichológus szerint azonban nem valószínű ez a feltevés, inkább a vádlott kiforratlan személyiségének köszönhető ez a magatartás.
A per szeptember 23-án tanúk meghallgatásával folytatódik.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét