Vellai Györgyi a Globex-csoporton belüli pénzösszegek mozgásáról úgy nyilatkozott: a vádirat tévesen állapította meg, hogy ezek kölcsönösszegek voltak, mert vállalatcsoporton belül is folytak egymással munkák, amelynek ellenértéke a pénz volt. A vádirat szerint a Globex a kisbefektetők pénzét másra fordította. Azonban Vellai szerint a kisbefektetők részvényeinek többsége 1999-ben járt volna le, akkor, amikor a Globex már összeomlott, így nem sértették meg a velük kötött szerződéseket.
A XI. kerülettel kötött vagyonkezelői szerződésről Vellai elmondta: a 47 millió forint értékű portfóliót mintegy 300 millió forintosra fejlesztették. A vádirat szerint azonban Vellai ezzel nem tudott elszámolni. Erre Vellai a bíróságnak azt a magyarázatot adta, hogy a Globex 1998-ban már nem volt olyan helyzetben, hogy visszaadja a kerület pénzét.
A XII. kerülettel is kötöttek egy vagyonkezelési szerződést, de Vellai szerint – a vádirattal ellentétben – a Globex tételesen elszámolt az összeggel, amikor a kerület fel kívánta bontani velük a szerződést. A fennmaradó 35 millió forintról úgy nyilatkozott: a tartozás a kerület és a cég egy ingatlanjogi vitájakor keletkezett, nem pedig a vagyonkezelésből származott. Vellai elmondása szerint a soproni önkormányzatnak sem okozott kárt a Globex, hiszen a visszajáró vagyont egy zárolt számlára helyezték el, amivel Sopron szabadon rendelkezhetett.
A tárgyalás június 10-én folytatódik.
Újabb lehűlés jön a jövő héten, hózápor is lehet