A rendőrség revizorai arra keresnek választ, hogy a City Rt. által a kárpótlási jegyek fejében vásárolt részvények milyen utat jártak be, illetve milyen árfolyamon cseréltek gazdát. Mint mondta, több száz tranzakciót vizsgálnak még meg a revizorok.
A gyanúsítotti kört a nyomozók már felderítették, azonban a szakértői vélemények adják majd meg a pontos vagyonvesztés értékét s ez alapján közlik az alapos gyanút az érintettekkel. Hodosi Gábor hozzátette: elsősorban a City Rt. vezetői, illetve azon cégek felelősei jöhetnek szóba a gyanúsításkor, amelyek részt vettek a City-részvények értékesítésében, valamint több sikertelen privatizációs tranzakció lebonyolításában. Az őrnagy szerint nem biztos, hogy a nyomozás végére is hűtlen kezelés bűncselekményével gyanúsítják meg az érintetteket, mert lehet, hogy a csalás lesz megállapítható.
A kisrészvényesek kártalanításáról Hodosi Gábor megjegyezte: ha a gyanúsítottak vagyonát zár alá veszik, elképzelhető, hogy a kár egy része megtérül. A nyomozás szerteágazó, az eljárásban több cég is érintett, így az ORFK által vizsgált Hunguest-ügyben egyeztetnek, mert összefüggés is lehet a két eset között – tudatta a rendőr őrnagy.
Mint arról korábban hírt adtunk, egy károsult feljelentése alapján 1997. október 18-án rendelték el a nyomozást a City Kárpótlási Jegy Befektető Rt. gazdálkodásának ügyében. A gyanúsítás alapja, hogy a vezetők nem megfelelően kezelték a cég egymilliárd forintos vagyonát, így aztán az rt. el is vesztette tőkéjének 80 százalékát, kárt okozva több száz kisrészvényesnek.
A City Rt. 1995. október 2-án kezdte meg a tevékenységét, ekkor a társaság vagyona 684 millió forint névértékű kárpótlási jegy volt. A befektetők a társaság hirdetésére jelentkezve kárpótlási jegyeiket 174,2 százalékos árfolyamon váltották át City Rt.-részvényre. A jegyzések a Dunaholdig Rt. irodáiban, illetve annak képviselőinél, a Mezőbank Rt. fiókjaiban, az Ibusz Utazási Irodák Kft. irodáiban, illetve más partnereknél történtek. A társaság tevékenységének első évében rendelkezésre álló kárpótlási jegyek nagy részét 16,7 százalék közötti áron értékesítették, azonban saját, City Rt.-s értékpapírjaikat a tőzsdére nem vezették be, így azok értéküket vesztették. A kárpótlási jegyeket még több sikertelen privatizációs tranzakcióban is fölhasználták, például az Édász, Eravis, TVK, Démász, Nagykőrösi Konzervgyár Rt. részvényeinek megvásárlásával.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján