Szakmailag nagyra tartotta az egyik nővér, S. Margit, F. Tímeát, mondta a tárgyaláson. Nyomozati vallomásában a rendőröknek úgy fogalmazott, F. Tímeának különösen jó érzéke volt arra, hogy megállapítsa, melyik beteg fog meghalni. A tárgyaláson hozzátette, egy tapasztalt nővér ezt tényleg meg tudja állapítani, ugyanis vannak jelei a közelgő halálnak. S. Margit szerint az, hogy F. Tímea „keze között” több esetben haltak meg az idős betegek, a nővér pechsorozatának köszönhető. A tanú azt is elmondta a bíróságon, hogy „halálmadárnak” nevezték a vádlottat a háta mögött.
Egy másik ápolónő nyomozati vallomásában, rendőri kérdésre elmondta: F. Tímea azért adott be több betegnek halálos injekciót, mert nem kívánt vele tovább foglalkozni.
Dr. V. Mariann, a kórház I. számú belgyógyászati osztályának vezető főorvosa szerint F. Tímeát jól képzett, szolgáltakész, bár kissé túlbuzgó nővérnek ismerte meg. Egyik alkalommal a főnővér arról beszélt neki: lehet, hogy Tímea nem csak azt csinálja, ami a feladata, így elrendelte, hogy figyeljék munkáját az orvosok. Eközben pedig keresték a bizonyítékokat. Meghallgatták B. Krisztián segédápolót, aki elmondta a főorvos asszonynak, hogy látta ugyan, Tímea mit csinál, de nem volt benne biztos, így nem szólt senkinek.
A főorvos asszony a bíróság kérdéseire határozottan állította: ha este – mint ahogy a vádirat fogalmaz – egy legyengült betegnek vénásan Seduxen injekciót adnak, akkor rövid időn belül beáll a halál. A morfiummal is ugyanez a helyzet – fogalmazott a belgyógyász főorvos. Így a morfiumot tartalmazó injekció beadása és az azt követő hat óra utáni halál között nem lehet összefüggés, mint ahogy több beteg esetében a vádirat fogalmaz.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján