A vádirat úgy fogalmaz: G. László társával, 2001. augusztus 27-én, a délelőtti órákban, Skorpió géppisztolyokkal fölszerelve kirabolta a miskolci Mini-Zaci nevű zálogházat, amely egy panelház földszintjén található. Ezután a két rabló húszmilliós zsákmányukkal, egy személyautóval Lillafüred irányába menekültek el a helyszínről. A zálogházi dolgozók eközben értesítették a rendőrséget, s azok a város határában lezárták a kivezető utakat. A rablók észrevették az útlezárást, s megpróbálták azt kikerülni, de a rendőrök így is a nyomukba értek. Lillafüred után pár száz méterre, egy kanyarban kicsúszott a bűnözők autója és az árokba zuhant. Mire a két rendőr odaért, géppisztolysorozat fogadta őket. A rablók kocsijukat fedezékként használva párbajoztak a rendőrökkel, minek következtében G. László bal veséjét és hasüregét érte találat. Társa pedig elmenekült a helyszínről az erdőbe. Ez alapján a többszörösen büntetett előéletű, 34 éves G. Lászlót az ügyészség társtettesként, hivatalos személy ellen, több emberen elkövetett emberölés kísérletével vádolja, amelyért ha a bíróság bűnösnek mondja ki, 10-15 éves, vagy akár életfogytiglani szabadságvesztést is kaphat.
G. László 2000. november 7-én szökött meg a szegedi fegyházból, ahol 9 év 7 hónapos szabadságvesztését töltötte, amit 1992-ben az egri bíróság csoportosan elkövetett fegyveres rablás miatt szabott ki. A debreceni férfi Budapesten bujkált, és több fegyveres rablást is a számlájára írnak. G. László a miskolci ügy vizsgálata során nem tett vallomást, de még a személyazonosságát is csak úgy tudták kideríteni, hogy egy kép alapján egykori rabtársai azonosították. A nyomozóknak csak a keresztnevét árulta el. A veszélyes bűnözőnek tartott férfit még a móri bankrablással is összefüggésbe hozták. A sajtóértesülések arról szóltak, hogy G. László csapatába tartozott Horváth Szilárd és Farkas Róbert. Egyes hírek szerint Farkas volt az, akivel G. László a miskolci zálogházi rablást elkövette, s aki akkor a Bükkbe menekült. Lapunk megkereste a BRFK sajtóosztályát, hogy a rablás felderítéséről értesüljön, ám a rendőrség munkatársai nem válaszoltak megkeresésünkre.
Az ügyet a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság tárgyalja majd, de ha sikerül végére járni a rablási ügynek, elképzelhető, hogy újraegyesítik és együtt tárgyalják.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről