Ugyancsak felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt a bíróság tettesi magatartás miatt három, gyermekét pénzért örökbe adó szülőt is. Egy apa négy hónapot, egy házaspár egy évet kapott egy évre felfüggesztve. Az orvos genetikus személyi titkárát, M. Zoltánt egy év tíz hónap, három évre felfüggesztett szabadságvesztésre, míg Gáti Marianna édesanyját kétéves szabadságvesztéssel sújtotta a bíróság három évre felfüggesztve.
Ítéletében a bíróság a váddal megegyező tényállást állapított meg. Eszerint Czeizel hallgatólagos megállapodást kötött Gáti Marianna amerikai–magyar állampolgárral, aki az Egyesült Államokban örökbefogadásokat koordináló ügynökséget vezetett. Abban egyeztek meg, hogy a tengerentúli ügyleteket az orvos genetikus személyi tikárán, M. Zoltánon keresztül intézik, s vele tartja Gáti majd a kapcsolatot. A bíróság szerint így Czeizel személyesen nem bonyolított le külföldi örökbeadásokat, ez M. Zoltán dolga volt.
A bíróság emlékeztetett: a vádlottak mindvégig tagadták, hogy pénzt fogadtak volna el az örökbeadásokért, ám a tárgyaláson több olyan levélváltás, kimutatás, elszámolás került terítékre, amely Gáti és M. Zoltán között zajlott, s amelyben konkrét összegekről is szó esett. A bíróság így megállapította: volt pénzáramlás Gáti és M. Zoltán között, sőt az az 5000 dollár, amelyet egy amerikai alapítvány utalt át Czeizelnek, Gáti utasítására került az orvos bankszámlájára.
A bíróság a bizonyítékok közt értékelhetőnek ítélte a telefonlehallgatásokat is, amelyek között kiemelte Gáti Marianna édesanyja beszélgetését barátnőjével, amelyben arról társalogtak, hogy az ügy kirobbanásakor „Czeizel szépen kimosakodott a dologból, hiszen neki van miből”. A bíróság szerint mindezek azt bizonyítják, hogy Czeizel részt vett az ügyletekben, még ha csak bűnsegédként is. Egy esetben még Czeizel szavahihetőségét is megkérdőjelezték, mivel az orvos védekezésével ellentétben az egyik örökbe adó anya és személyi titkára vallomását fogadták el.
Körmendy-Ékes Judit, az ORTT jelenlegi elnöke a vád szerint ügyvédként egy roma család egyik születendő gyermekének örökbeadását segítette. A bíróság szerint a vádlott maga sem tagadta, hogy pénzt adott az örökbeadónak, a vita csak abból volt, hogy az mire kellett és mennyi volt. A vádlott 350 ezer forint átadását említette, ezzel szemben az örökbe adó család 800 ezer forint átvételéről beszélt. A volt ügyvédnő azzal védekezett, hogy a költségekre kellett a pénzösszeg, ám a bíróság szerint az örökbe adó család a tárgyalásokon elmondta: Czeizel megemlítette nekik, hogy pénzt kaphatnak az örökbeadásért, így nehezen feltételezhető, hogy a költségekre kellett a pénz. Így a bíróság az örökbe adó család vallomását fogadta el a vádlott védekezésével szemben.
Autóbalesetben meghalt egy német állampolgár Zalában