Helyreigazításra kötelezte a Magyar Hírlapot a Fidesszel szemben az első fokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság; a napilap hamis színben tüntetett fel valós tényeket 2002. június 3-i cikkében.
A bíróság a párt jogi képviselője által benyújtott bizonylatok és szerződések tükrében megállapította: a cikk azt a látszatot kelthette, mintha a Happy End bonyolította és fizette volna teljes egészében a párt választási kampányát úgy, hogy közpénzekhez jutva visszautalta volna azt a Fideszhez. A bíróság szerint a párt képviselője szabályos megbízási szerződést mutatott fel, azonban a lap egy azonosíthatatlan pénzügyi jelentésre és az abban szereplő kézírásos feljegyzésre, valamint két – alvállalkozók közötti – számlára alapozta a cikket, amelyek nem alkalmasak bizonyítéknak.
A lap képviselője olyan bizonyítékot vonultatott fel a bíróság előtt, melyekkel azt kívánta alátámasztani, hogy a Happy End 3 millió forint értékben fizette a Fidesz reklámtábláinak bérleti díjait. Továbbá a cég állítólagos 1999-es pénzügyi jelentésében a követelések rovatban kézírással a „10 millió forint a Fidesz-kongresszusra” mondat bizonyítja, hogy a két hónappal korábbi, 1999. júliusi pártkongresszust a cég támogatta. A tárgyaláson a Fidesz képviselője elmondta: a Happy End a Fidesz megbízásából járt el, amiért a párt fizetett.
A tízmillió forintos „támogatásról” elmondta: a párt megbízta a reklámcéget, hogy a kongresszus anyagát és hátterét biztosítsa, azonban a cég ezt nem a megadott időben és minőségben készítette el, így vita kerekedett. A párt a tízmillió forintos munkát nem volt hajlandó kifizetni a fenti okok miatt, így azt a cég kénytelen volt elfogadni, amit egy jegyzőkönyvben és egy emlékeztetőben is rögzítettek. Az ügyvéd csatolta a megbízási szerződést, a kongresszuson felvett jegyzőkönyvet, egy emlékeztetőt, amelyben a két szerződő fél rögzíti a munka hiányosságait. A bíróság így teljes egészében helyt adott a párt keresetének, és azonos helyen – címlapon – kell helyesbítenie a lapnak a jogerőre emelkedéstől számított 8 napon belül.
*
Az ügyészség elutasította a Happy End és az Ezüsthajó Kft. jogi képviselőjének újabb panaszát, amelyet azért nyújtottak be, mert a rendőrség az érvényes ügyészségi határozat ellenére továbbra sem adja viszsza a cégek jogtalanul lefoglalt iratait. Az ügyészség június 19-i határozatában helyt adott a cégek kifogásának és levelében kötelezte a nyomozó hatóságot, hogy soron kívül adja ki a lefoglalt dossziékat. Azonban a cégek jogi képviselője, Kittka András szerint a 280 vaskos dossziéból mindössze kettő került vissza az irodákba. Az ügyvéd újabb panaszában kifejti: a nyomozás két évvel ezelőtti, Országimázs Központot érintő ügy miatt folyik, ám a rendőrség még mindig magánál tartja az 1999-es, 2001-es és 2002-es évi iratokat. Ezt az ügyészség tegnap elutasította, arra való hivatkozással: a rendőrség hatásköre az irat-visszaszolgáltatás, amely szerintük folyamatos. Kittka elmondta: törvényességi kifogást emel a napokban a Legfőbb Ügyészségnél, mert az ügyészségi határozat ellenére a rendőrség nem hajlandó együttműködni velük. Az viszont tény, mondta az ügyvéd, hogy a számítógépek és egyéb tárgyak folyamatosan visszakerülnek az irodákba.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről