Nem tartja túl szerencsésnek a fegyverrántást a főkapitány, annak ellenére sem, hogy Kökényesi szerint a szituációban fennállt a rendőr elleni támadás veszélye. Bárándy György büntetőjogász szerint nincs büntetőjogi felelőssége annak a rendőrnek, amelyik a tömegben elővette fegyverét, más eset, ha használja is. Erkölcsileg ugyan elítélhető az eset, ám egyik büntetőjogi kategóriába sem sorolható be.
Kökényesi Antalt lapunk megkérdezte: mi a véleménye arról, hogy a tüntetések miatt mintegy 58 előállított személyből mindössze 5 került gyorsított eljárásban a bíróság elé, holott a BRFK mind az 58-at ugyanazon szabálysértési vétség miatt jelentette fel. A főkapitány szerint azért emelték ki az öt személyt, mert közöttük voltak azok, akik eltorlaszolták autóikkal az Erzsébet hidat. S miután ők kerültek szabálysértési őrizetbe, lehetőség volt ellenük gyorsított bírósági eljárást kezdeményezni. A többiek esetében pedig a rendes eljárás szabályai az irányadók. Arra a kérdésünkre, hogy indítanak-e büntetőeljárást azok ellen, akik eltorlaszolták autóikkal a hidat, lévén, hogy jelentős fennakadást okoztak a közlekedésben, így az eset felvethet közlekedési vagy más bűncselekményt is, a főkapitány elmondta: ez egy külön vizsgálat tárgya.
A csütörtöki tüntetések nyomán gyorsított bírósági eljárásban két résztvevőre 50, illetve 30 ezer forintos pénzbüntetést szabtak ki.
*
Nemzeti Ellenállási Osztag fejlécű röplapokat terjesztett vasárnap egy budapesti férfi, az általa készített, fénymásolt papírokon azt hirdette, hogy hétfőn az egyik hídon újra megáll az élet; a rendőrség előállította és szabálysértési eljárást kezdeményezett ellene – tájékoztatta Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója az MTI-t.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről