Eltiltotta az országgyűlési képviselőt a bíróság a további jogsértésektől, valamint kötelezte, hogy saját költségén az ítélet jogerőre emelkedését követően a Népszabadság és a Magyar Hírlap című napilapokban, fizetett hirdetés formájában nyilatkozatot tegyen közzé – amelyet küldjön meg a tv2 Tények, Jó estét, Magyarország! és Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is –, amelyben elismeri a jogsértést. Az MSZP-s képviselőnek a per költségeit is ki kell fizetnie.
Az Ezüsthajó Kft. azért indított helyreigazítási pert Tóth András szocialista képviselő ellen, mert az 2001 júniusában több fórumon nyilatkozva megsértette a cég személyéhez és jó hírnevéhez fűződő jogát. A bíróság vizsgálta az Ezüsthajó Kft. perbeli képességét. Mivel Tóth András nyilatkozataiban egyértelműen kiderült, hogy a cégre vonatkoznak állításai, a bíróság nem vitatta a cég jogát a per megindításához. A bíróság megvizsgálta azon dokumentumokat is, amelyeket Tóth csatolt a bírósági iratokhoz, s amelyeket a sajtóban akként hozott nyilvánosságra, hogy azokat a Bánk bán irataival együtt kapott meg. Azonban a bíróság az iratok valóságtartalmát nem tudta megállapítani, mivel Tóthnak is csak fénymásolat állt rendelkezésére, az Ezüsthajónál pedig nem találtak ilyen dokumentumokat.
A bíróság nem vitatta el a képviselő azon jogát és kötelességét, hogy ha a birtokába került dokumentumok alapján kételye támad egy ügylet iránt, azt nyilvánosságra hozza, ám a bírói tanács szerint ebben az esetben Tóth nem járt el körültekintően. A bíróság megállapította: a képviselő nem véleményt mondott, hanem tényt közölt, amit semmilyen tekintetben nem tudott alátámasztani a per során.
A bíróság kitért arra is, hogy Tóth András korábban a per felfüggesztését kérte azzal az indokkal, hogy a bíróság várja meg a kormányváltáskor indult, az Országimázs Központ elleni eljárás befejezését. Ezt az indítványt a bíróság azzal utasította el, hogy nem merült fel olyan konkrét körülmény, amely alapján meg lehetett volna állapítani, hogy a hatóság vizsgálja-e a kérdéses dokumentumokat. Mindezekre figyelemmel a bíróság helyreigazításra kötelezte a szocialista képviselőt. Az ítélet nem jogerős.
Panasz az ügyÉszségi határozat ellen. Megpanaszolta az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága azt az ügyészségi határozatot, amelyben a Fővárosi Főügyészség kötelezi a rendőrhatóságot, hogy adja ki az Ezüsthajó és a Happy End törvénytelenül lefoglalt iratait. A rendőrség arra hivatkozott, hogy az ügyészség az iratok kiadásával akadályozza a nyomozást. Az ügyészség azonban elutasította a panaszt, mert álláspontjuk szerint a rendőrségnek a büntetőeljárási törvény értelmében nincs panaszjoga. Az ügyészség újra felhívta a rendőrség figyelmét: csak alapos gyanú alapját képező iratokat tarthat magánál a nyomozó hatóság.
Autóbalesetben meghalt egy német állampolgár Zalában