A móri páros rabolt Csepelen is?

Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága a móri bankrablás két gyanúsítottját, K. Ede Krisztiánt és H. Lászlót a 2001. december 5-i, csepeli pénzintézet elleni fegyveres rablótámadással is meggyanúsította – derült ki a rendőrség közleményéből. Salgó László országos rendőrfőkapitány ígéretével ellentétben a rendőrség nem tart sajtótájékoztatót a móri bankrablás legfrissebb fejleményeiről, hanem tegnap közleményben összegezte az eddig feltárt és a nyilvánossággal megosztható adatokat.

2002. 08. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

H. László rohamosztagos volt és ejtőernyős-kiképzést kapott a francia idegenlégióban. Szolgálati ideje alatt Csádban és Boszniában fegyveres bevetésekben is részt vett. Kiképzésekor többek között Kelet-Európában rendszeresített fegyvereket is használt. A házkutatásoknál lefoglalt bűnjelek szakértői vizsgálata részben még folyamatban van.
A közlemény szerint egyesítették a móri emberölés alapos gyanúja miatt indított nyomozást a 2001. szeptember 27-én Budaörsön, K. Károly ellen elkövetett emberölés-kísérlet, illetve a 2001. december 5-én egy csepeli postahivatal ellen elkövetett fegyveres rablás ügyében indított vizsgálattal. Alapos a gyanú ugyanis, hogy mindhárom bűncselekmény elkövetésével K. Ede Krisztián és H. László gyanúsítható.
A csepeli ügyben a BRFK rablási osztálya rendelt el nyomozást két ismeretlen férfi ellen, akik 2001. december 5-én este fél kilenc körül a csepeli postahivatal ajtaját fölfeszítették, majd a még bent levő női alkalmazottakat fegyverrel megfenyegették, egyiküket bántalmazták és a napi bevétel átadására kényszerítették. A bankalkalmazottak csaknem tizenhárommillió forintot átadtak a támadóknak, akik ezt követően elmenekültek a helyszínről. A bántalmazott nő 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Az ORFK közleményében cáfolja azt a lapértesülést, amely szerint K. Ede Krisztián rendszeresen bejárt a rendőrség Teve utcai székházába, oda belépővel rendelkezett, illetve a rendőrség vádalkut kötött a móri ügyben. Igaz, K. Ede Krisztiántól a házkutatáskor lefoglaltak egy olyan fémlapot, amelyet évekkel korábban a BRFK korábbi, Deák téri székházában lévő épületbe belépő állampolgárok kaptak. Ez azonban nem azonos a Teve utcai székházban rendszeresített elektronikus beléptetőkártyával.
H. László védője, Kiss Attila lapunknak úgy nyilatkozott: azt ígérte neki a rendőrség, hogy ma, kedden betekinthet a budaörsi és a csepeli ügy aktáiba, így még nem tudja, mi alapján gyanúsították meg ügyfelét egy újabb bűncselekménnyel. Az ügyvéd azt is elmondta, hogy a csepeli fegyveres rablás ügyében nem vett részt védence felismertetési eljáráson, csak a budaörsi rablás vizsgálatakor, de ügyfele nem segítette a nyomozók munkáját, hanem hátat fordított a felismerő tanúnak. Mégpedig azért, mert ez a tanú korábban már felismerte támadóját, ami alapján meg is gyanúsítottak egy másik férfit, ám később visszavonták a gyanút. Az ügyvéd szerint ezért a mostani eljárás komolytalan.
Lantos Gyöngyi ügyvéd, K. Ede Krisztián védője elmondta: a nyomozók megkérdezték a gyanúsítás után, hogy védence kíván-e vallomást tennni, amire Ede azt válaszolta, hogy igen és elmondta, egyik bűncselekményhez sincs köze, így a csepelihez sem. Bizonyítékokat azonban az ügyvédnő szerint nem mutatott a rendőrség. Tegnap még egy tanúkihallgatáson vett részt Lantos Gyöngyi, ahol K. Ede Krisztián autójának előző tulajdonosát hallgatták meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.