H. László rohamosztagos volt és ejtőernyős-kiképzést kapott a francia idegenlégióban. Szolgálati ideje alatt Csádban és Boszniában fegyveres bevetésekben is részt vett. Kiképzésekor többek között Kelet-Európában rendszeresített fegyvereket is használt. A házkutatásoknál lefoglalt bűnjelek szakértői vizsgálata részben még folyamatban van.
A közlemény szerint egyesítették a móri emberölés alapos gyanúja miatt indított nyomozást a 2001. szeptember 27-én Budaörsön, K. Károly ellen elkövetett emberölés-kísérlet, illetve a 2001. december 5-én egy csepeli postahivatal ellen elkövetett fegyveres rablás ügyében indított vizsgálattal. Alapos a gyanú ugyanis, hogy mindhárom bűncselekmény elkövetésével K. Ede Krisztián és H. László gyanúsítható.
A csepeli ügyben a BRFK rablási osztálya rendelt el nyomozást két ismeretlen férfi ellen, akik 2001. december 5-én este fél kilenc körül a csepeli postahivatal ajtaját fölfeszítették, majd a még bent levő női alkalmazottakat fegyverrel megfenyegették, egyiküket bántalmazták és a napi bevétel átadására kényszerítették. A bankalkalmazottak csaknem tizenhárommillió forintot átadtak a támadóknak, akik ezt követően elmenekültek a helyszínről. A bántalmazott nő 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Az ORFK közleményében cáfolja azt a lapértesülést, amely szerint K. Ede Krisztián rendszeresen bejárt a rendőrség Teve utcai székházába, oda belépővel rendelkezett, illetve a rendőrség vádalkut kötött a móri ügyben. Igaz, K. Ede Krisztiántól a házkutatáskor lefoglaltak egy olyan fémlapot, amelyet évekkel korábban a BRFK korábbi, Deák téri székházában lévő épületbe belépő állampolgárok kaptak. Ez azonban nem azonos a Teve utcai székházban rendszeresített elektronikus beléptetőkártyával.
H. László védője, Kiss Attila lapunknak úgy nyilatkozott: azt ígérte neki a rendőrség, hogy ma, kedden betekinthet a budaörsi és a csepeli ügy aktáiba, így még nem tudja, mi alapján gyanúsították meg ügyfelét egy újabb bűncselekménnyel. Az ügyvéd azt is elmondta, hogy a csepeli fegyveres rablás ügyében nem vett részt védence felismertetési eljáráson, csak a budaörsi rablás vizsgálatakor, de ügyfele nem segítette a nyomozók munkáját, hanem hátat fordított a felismerő tanúnak. Mégpedig azért, mert ez a tanú korábban már felismerte támadóját, ami alapján meg is gyanúsítottak egy másik férfit, ám később visszavonták a gyanút. Az ügyvéd szerint ezért a mostani eljárás komolytalan.
Lantos Gyöngyi ügyvéd, K. Ede Krisztián védője elmondta: a nyomozók megkérdezték a gyanúsítás után, hogy védence kíván-e vallomást tennni, amire Ede azt válaszolta, hogy igen és elmondta, egyik bűncselekményhez sincs köze, így a csepelihez sem. Bizonyítékokat azonban az ügyvédnő szerint nem mutatott a rendőrség. Tegnap még egy tanúkihallgatáson vett részt Lantos Gyöngyi, ahol K. Ede Krisztián autójának előző tulajdonosát hallgatták meg.
Megkérdeztük Magyar Péter képviselőjelöltjét, mit szól ahhoz, hogy főnöke gyalázta?