Benkőék az ügyészség szerint félmilliárd forintnyi áfát igényeltek vissza jogosulatlanul, az általuk létrehozott cégek és alapítványok által kötött hamis kölcsönszerződések és fiktív számlák alapján. A pénzből egy lovas-pihenő centrumot kívántak létrehozni Nagykovácsiban.
M. Ildikó ügyvédje szerint védence áldozat, aki nem tudott arról, hogy nincs pénze a befektetőnek a nagykovácsi lovas tanya felépítésére. Hozzátette: amikor a kivitelező kilépett a vállalkozásból, a vádlott átengedte az irányítást két menedzsernek, akikről úgy gondolta: értenek a dolgukhoz, és megvan a megfelelő kapcsolatuk. Az építkezésbe csak akkor folytak bele, ha valami egyedi igényük volt, mindent a két menedzser intézett.
A vád szerint Benkőék nem voltak olyan anyagi helyzetben, amelyet egy ilyen nagy volumenű vállalkozás igényelt volna. Azonban a védő szerint M. Ildikó sikeres marketingcége hozott annyi profitot, amely igenis alkalmassá tette őt a vállalkozás megkezdésére.
Benkő Péter védelmében ügyvédje állította: védence aláírt ugyan olyan papírokat – lévén, hogy ügyvezető volt a cégekben –, amelyek jogosulatlan áfa-visszaigénylésre adtak alapot, azonban a színész nem tudott a bűncselekményről. Ezt támasztotta alá, hogy nem született terhelő tanúvallomás ellene, az ügyészség csak következtet arra, hogy tudnia kellett volna az ügyletekről. Elismerte azonban, hogy nagyobb körültekintéssel kellett volna aláírnia, de bízott élettársában, aki a gazdasági ügyeket vitte. Védője szerint azonban a színész csak a lovas rendezvények szakmai irányítását vállalta, és a meglévő kapcsolatait tette a vállalkozásba.
Az ügyvédek védőbeszédeikben a színész és élettársa, M. Ildikó bizonyítottság hiányában való felmentését indítványozták. Annyit azonban mindkét vádlott elismert: a nagykovácsi lovas tanya beruházásánál óvatlanul jártak el.
Orbán Viktor is megszólalt Szalai Ádám rosszulléte kapcsán