Budapest és az újraegyesített Németország fővárosa, Berlin a rendszerváltozást követően, 1991. december 14-én testvérvárosi kapcsolatot létesített. London és Párizs után a turisták Berlint kedvelik leginkább Európában, de a város nem ül ölbe tett kézzel így sem. Egyre erőteljesebben népszerűsíti magát, s a magyar testvérvárosban is hangsúlyozza kínálatát, amely az erős német gazdaságnak köszönhetően kezdi levedleni szocialista hátrányait.
A Berlin Tourismus Marketing GmbH vezérigazgatója, Hanns Peter Nerger komoly sajtókampányban mutatja be a német fővárost a magyaroknak. Különösen a fiatalok szeretik a korábban a fal miatt hírhedt, manapság pedig a német újraegyesítés utáni viharos átalakulása miatt megváltozott várost. Rengeteg kulturális újdonság, merész kísérlet bizonyítja a multikultúra gazdagságát s a volt keleti részben a páratlan történelmi kincseket: épületeket stb. újították fel. A brandenburgi kapu két oldalán így találkozik a high-tech a barokkal, a posztmodern a klasszikussal. Üzletemberek, tehetős világcsavargók egy-egy napra is elruccannak Berlinbe; egymást érik a fesztiválok, koncertek, bemutatók.
Az utóbbi öt évben tizenhárom új múzeumot nyitottak, a klasszikus kultúrkincs bemutatása mellett jelentős a modern művészeti ágak és a természettudomány propagálása. Kétszázmilliárd márkát fektettek be a német gazdaság szereplői a város átalakításába, s ugyanennyit áldozott rá a német állam is – különösen a volt keleti szektor infrastruktúrájára. Ennek ellenére 18 százalékos a kommunista utódpárt, a PDS szavazati aránya, de a statisztikák szerint csökkenő tendenciát mutat a szám.
Ciprus lángokba borult, többen meghaltak + videó
