Bujtor István három, egyenként néhány száz négyzetméteres szigetet építtetne a Balatonba: egyet Szigligetnél, egyet Szemesnél, egyet pedig Siófoknál. Úgy gondolja, hogy a tóból kikotort üledékből lehetne felépíteni a betongyűrűvel körülzárt szigetecskéket, amelyek – lévén, hogy azokon vállalkozói tőkéből vendéglőket, kaszinókat lehetne létesíteni – fellendítenék a tó idegenforgalmát. A merész ötlethez szakemberek adták az indítékot – állította Bujtor a sajtóban.
– Van praktikus magyarázata is az ötletnek, mert kétségtelen, hogy valós gond a tóból eltávolított üledék elhelyezése. A felszedett iszap tárolására szolgáló zagyterek már csaknem beteltek, újakat kellene építeni távol a tótól, a szigetek kialakításától mindazonáltal óvnék – mondta lapunknak a tógazda Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság vezetője, Szabó Mátyás. Emlékeztetett: a kilencvenes évek elején már egy hongkongi befektetőcsoport is előállt egy, a tóban kialakítandó „vigalmi negyed” tervével, ám reményeiket az illetékesek szertefoszlatták. A vízügyes igazgató szerint hagyni kell a Balatont úgy, ahogy van. – Nem illenének a tájba a mesterséges szigetek. Egyébként is, a tó finom iszapja nehezen ülepedik le, öt-tíz év kellene ahhoz, hogy az elgondolt betongyűrűk teletöltése megtörténjék. Arról nem is beszélve, hogy a szigetek kialakítás rendkívül költséges volna – érvelt Szabó Mátyás.
Siófok polgármestere, Balázs Árpád is ellenezne minden, a Balatonba történő mesterséges beavatkozást. Lapunk kérdésére kifejtette: a tó egy egyedi, jellegzetes, más európai állóvízhez nem hasonlítható természeti képződmény. Bűn volna szigetekkel „betelepíteni”, a hazai és külhoni turisták a szórakozási lehetőségeket a parton is megtalálják.
Óriási bajban a baloldali pártok, mindent elkövetnek, hogy átverjék a választókat