Die Presse
A magas forintárfolyam előnyeit is említi László Csaba magyar pénzügyminiszter a vezető osztrák lapnak a témában írt cikkében: ha a forint árfolyama magas, akkor Magyarország nincs annyira kitéve a külső viharoknak, mint például a német gazdaság gyenge növekedésének.
The Times
John le Carré a konzervatív brit lapban: Amerika történelmi őrületei egyik korszakába lépett, amely emberemlékezet óta a legrosszabb. Hosszú távon katasztrofálisabb, mint a vietnami háború. Az Irak elleni háborút már hosszú ideje tervezik, de annak kivitelezése lehetetlen lett volna Bin Laden terrormerénylete nélkül. A „Bush-junta” a háborút a terrortámadás nélkül nem tudta volna „eladni” az amerikai népnek, és Bushnak akkor még mindig azt kellene magyarázgatnia, hogy miként választották meg; hogy mi történt az Enronnal; miért támogatja szégyentelenül az amúgy is már túl gazdagokat; miért fütyül a világ szegényeire, a környezetre, és miért rúg fel számos nemzetközi egyezményt. És arra is magyarázatot kellene adnia, hogy miért támogatja Izraelt – azt az országot, amely folyamatosan hagyja figyelmen kívül az ENSZ határozatait. Bin Ladennel azonban Bush minden baja megoldódott. „Hála” a kezes bárány amerikai médiának és a háborúban érdekelt nagyvállalatoknak. Undort keltő, hogy Bush Istenre hivatkozik és hogy Isten jelölte ki Amerikát arra, hogy a világot az Egyesült Államoknak tetsző módon „mentse meg”. És hogy Isten jelölte ki Izraelt Amerika közel-keleti politikája sarkkövéül. Akinek pedig ez az ötlet büdös, az: a) antiszemita, b) Amerika-ellenes, c) az ellenséggel bratyizik és d) terrorista. Rossz társaságba került a jóisten. Bagdad veszélyeztetné Amerikát? Hiszen ha Szaddám Huszein-
nek vannak tömegpusztító fegyverei, azok semmiségek ahhoz képest, amit Izrael vagy Amerika vághat hozzá
öt percen belül.
The Guardian
Giuliani volt konzervatív, republikánus New York-i polgármester 10 autós és 12 motorkerékpáros rendőr felvezetésében érkezett Mexikóváros központjába a repülőtérről, hogy enyhítsen Latin-Amerika legnépesebb városának bűnözési problémáján. Giuliani cége 4,3 millió dollárt kért a tanácsadásért. A tanács lényege – amelynek New Yorkban kivitelezett változata látványosan csökkentette a bűnelkövetések és gyilkosságok számát – az, hogy a rendőrség a legenyhébb szabálysértést is megtorolja, még a falfirkákat és a tömegközlekedési eszközökön a bliccelést is. Giuliani elmondta, természetesen vannak kulturális különbségek a két nagyváros között. Az egyik ilyen különbség a mexikóvárosi rendőrség katasztrofális mértékű korruptsága, olvasható a baloldali brit lapban.
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
