Simon rávette Szabadi Bélát, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) egykori politikai államtitkárát, hogy az ésszerű gazdálkodást figyelmen kívül hagyva, utasítsa egy agrár kht. vezetőjét arra, hogy az állam gazdaságbiztonsági tartalékából 1999. szeptember 15-től, 2000. július 15-ig több tízezer tonna lisztet és cukrot értékesítsen a piaci ár alatt, a Simon által megnevezett négy kft.-nek – foglalható össze az ügyészség alapos gyanúja. Ezzel mintegy 639 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek. Az ügyészség Simont felbujtóként elkövetett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja ebben az ügyben, amelynek büntetési tétele öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés.
A másik gyanúsítás szerint Simon rábírta Szabadi Bélát, hogy 2000 februárjában, az FVM apparátusával egy rendelettervezetet dolgoztasson ki 100 ezer tonna takarmánykukorica értékesítéséhez az orosz föderációba, és ehhez 2000 Ft/tonna exporttámogatást nyújtson az állam. Akkor a szakminisztériumok, a Pénzügyminisztérium, a gazdasági tárca és a Miniszterelnöki Hivatal is indokolatlannak és a hazai piacra károsnak ítélte a támogatást. Emiatt 200 millió forint kár érte az államot, így felbujtóként különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja az ügyészség.
Simon László vallomást tett az ügyben, de nem ismerte el bűnösségét. Mint ahogy Bánáti János, Simon védője fogalmazott, nincs olyan eleme Szabadi Béla vallomásának, amely alapján kitűnne, hogy védence bujtotta volna fel bűncselekményre a volt politikai államtitkárt. Az ügyvéd elmondása szerint Simon nem is tudott a gyanúsításban szereplő ügyletekről.
Lapunk megtudta, hogy az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán folyó, 150 millió forintos kárértékű hűtlen kezelési ügyben a közeljövőben szembesítik Simont Böröczky Csabával, a GMS 96 Kft. ügyvezetőjével, aki szintén gyanúsított.
Elkepesztő siker, állótapsos ünneplés a Hamupipőke bemutatóján