Ügyfele a tegnapi napra kapott idézést a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivataltól, de azt, hogy mivel gyanúsítják, nem tudja – közölte Nehéz-Posony István, Princz Gábor védője. Hozzátette: Princz nem ment el a kihallgatásra, családi okokra hivatkozva kimentette magát. Az ügyvéd szerint az ORFK-n folyó büntetőügyben furcsamód négy és fél év nyomozás után a szoros felügyeletet ellátó ügyészség koncepciója megváltozott. Olyan tanúkat idéztek meg, akikről eddig szó sem volt. Példaként a tegnap meghallgatott Járai Zsigmond volt pénzügyminisztert, jelenlegi MNB-elnököt említette. Nehéz-Posony István leszögezte: az sem fordult elő praxisában, hogy az ügyész jelen van a kihallgatásokon. A védő szerint ennek vélhetően politikai oka van. – Amikor ezt mondom, nem a kormányzó hatalomra gondolok – jelentette ki az ügyvéd.
Az ügyészség koncepciója nem változott, csupán a felgyülemlett adatokat most egy másik szemszögből vizsgálják – értesült lapunk ügyészségi forrásból. A Postabank számos olyan ügyletet kötött, amelynek az volt a célja, hogy a követeléseket kivonja a céltartalék-képzési kötelezettség alól. A menedzsment és Princz Gábor az előbb említett kisebb ügyletekkel azt akarta elhitetni a részvényesekkel, hogy a bank jól gazdálkodik, holott közben felélte saját tőkéjét is. Az ügyészség most ezt a folyamatot egészében vizsgálja, ugyanis az egyes ügyleteket már feldolgozták. E vizsgálat lehet az alapja annak, hogy Princz Gábort és társait hűtlen kezeléssel is meggyanúsítják majd.
Vitéz Miklós, a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal vezetője lapunknak megerősítette: Princz Gábort gyanúsítottként idézték a tegnapi napra, ám a volt bankvezető ügyvédje útján kimentette magát, így új időpontot adtak neki. Hozzátette: addig azonban a vizsgálat tárgyát nem árulhatja el. Más forrásból azonban megerősítették a Népszabadság információját, amely szerint a Budai Hengermalom ügyében gyanúsítják meg Princz Gábort. Az alapos gyanú szerint Princz 1994-től folyamatosan mintegy 2,9 milliárd forintot juttatott a malomnak úgy, hogy közben veszteséges volt. Más vélekedés szerint azonban a malom a pénzt kivonta gazdálkodásából.
Információink szerint a rendőrök Járai Zsigmondot az általa a Postabank ügyében tett feljelentésről faggatták. Arról is a jegybankelnök véleményét kérték, hogy a Postabank tőkehiányos, gyors növekedéséhez a menedzsment rossz stratégiája vezetett, vagy bűncselekményt követtek el a vezetők.
Ismeretes: az 1998-as kormányváltás után több állami szerv feljelentést tett a Postabanknál az előző ciklusban bekövetkezett, több mint 150 milliárdos vagyonvesztés felelőseinek felkutatása érdekében. A nyomozásban az igazgatóság és a felügyelőbizottság több tagját is meggyanúsították, ám az fb-tagok ügyében bizonyítékok hiányában megszüntették az eljárást. A volt postabankos vezért és társait gazdasági társaság vezető tisztségviselőjeként elkövetett visszaéléssel gyanúsítja a rendőrség.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét