Georg Spöttle egyértelműnek nevezte, hogy Szaddám Huszein nem fogja elhagyni az országot a 48 órás ultimátum ideje alatt, s fiai sem engedelmeskednek Washington utasításainak. Spöttle nem volt biztos benne, hogy az ultimátum lejárta után azonnal kitör a háború. Elmondta, a pszichológiai hadviselés részeként elképzelhető egy olyan forgatókönyv, hogy akár egy hetet is várnak az amerikai csapatok a támadással, hátha Irak hibát követ el ez idő alatt. Ezek közé sorolta azt, ha Szaddám Huszein nem tudja kivárni az amerikai invázió kezdetét, s megpróbálja Kuvaitban meglepni az ott állomásozó katonákat.
Spöttle elképzelhetőnek tartja, hogy az amerikai hadsereg nem a média igényei szerint választja meg a támadás időpontját. Emlékeztetve a Pentagon nyilatkozatára, kifejtette, a kommunikációs műholdakat ki fogják kapcsolni, s egyedül a védelmi minisztérium képanyagára támaszkodhatnak majd a televíziók. Véleménye szerint ez azért történik majd, mert a háború előre- láthatólag sok tízezer polgári áldozattal is járhat, s ezt a védelmi minisztérium megpróbálja majd elkendőzni. Elmondta, a hadsereg valószínűleg beveti az e-bombaként ismert fegyverét, amely zavart kelt a rádióhullám terjedésében, megakadályozva az ilyen fajta kommunikációt. Várható továbbá hagyományos grafitbombák bevetése is a szakértő szerint, amely grafitszálak segítségével tönkreteszi az áramrendszereket és az antennákat. Ugyanakkor elképzelhetőnek tartja azt is, hogy Amerika a MOAB néven ismert, tíztonnás „szuperbombát” is beveti olyan kormánybunkerek ellen, ahol iraki vezetők vagy a Forradalmi Tanács tagjai rejtőznek, vagy olyan területek ellen, ahol különösen nagy ellenállásba ütköznek a csapataik. A szakértő ennek ellenére nem számít arra, hogy Irak nagy sikereket érhetne el a háború során, lévén felszereltsége, kiképzése és morálja is sokkal alacsonyabb ellenfelénél. Elmondta, az iraki hadseregben sokakat szinte az eke mellől soroztak be. Ezért a szakértő szerint várható, hogy az akár 72 órás, intenzív szőnyegbombázás után a szárazföldi csapatoknak már nem lesz nehéz dolguk. A szakértő úgy vélte, néhány nap, legfeljebb egy hét lesz a háború hossza, ám a heves ellenállás, az utcai harcok miatt ez akár egy hónap is lehet. Ezután azonban semmi sem fog változni, csak anynyi, hogy káosz lesz az országban – vélte a biztonságpolitikai szakértő.
***
Aktív felderítés. Miközben az amerikai légierő, a haditengerészet, a tengerészgyalogság és a szárazföldi haderő egyelőre csak farkasszemet néz Szaddám Huszein rendszerével, a különleges szolgálatok már hónapok óta aktívak a térségben. Az itt mozgó csoportokat a védelmi minisztérium felderítési főosztálya, a CIA a nemzetbiztonsági ügynökség és az amerikai légi-kozmikus fényképészeti-térképészeti ügynökség munkatársaiból toborozták. (MTI)
A Patrióta kiderítette, mit gondolnak a magyar nők Magyar Péterről - videó