Egyik gyanúsított sem tett vallomást tegnap az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán (SZBEI) tartott kihallgatáson. Csak akkor hajlandók erre, ha a gyanúsítás alapjául szolgáló iratokat áttanulmányozták. Mindketten panaszt tettek.
Ismeretes, a MÚSZ 1999. márciusában 15 millió forintért adta el a csillebérci ifjúsági tábor egyik legértékesebb, ősparkos részén álló, mintegy 200 négyzetméter területű, kétszintes vadászházat, a hozzá tartozó három, 37 négyzetméteres garázst és a körülötte lévő 2694 négyzetméteres telket. A megállapodás szerint az építmények tulajdonosa ötmillió forintért a Bau-Bérc Kft. lett, a földterületre pedig tízmilló forintért, 99 évre használati jogot szerzett, melynek lejárta után a földterületet egyetlen dollárért megvásárolhatja. A telket ez idő alatt is a vállalkozás használhatja és bármikor átruházhatja. Azonban a hatóság által felkért szakértő megállapította, hogy az ingatlan piaci értéke eléri a 94 millió forintot, így a gyanúsítottak 79 millió forintos vagyoni hátrányt okoztak.
A nyomozás során most már kiderült, hogy az úttörőszövetség ügyvivő testületét Rácz Péter oly módon tévesztette meg, hogy az általa felkért ingatlanforgalmi szakértő, Burger Béla is tudott arról, hogy a helyi önkormányzat építési engedélyt adott ki az értékesítésre szánt területre. A gyanú szerint Burger tehát ennek tudtával készítette el az ingatlan értékelését, s Rácz a grémium előtt e szakvéleményre hivatkozva javasolta az áron alul történő értékesítést.
Emlékezetes: az ügyben Rogán Antal fideszes képviselő tett feljelentést, ám az ORFK SZBEI a nyomozást felügyelő ügyészség javaslatára bűncselekmény hiányában megszüntette a vizsgálatot. Azonban a feljelentő panaszt tett, és a Fővárosi Főügyészség pótnyomozást rendelt el, mert a nyomozást felügyelő ügyészség megszüntetést célzó javaslata téves volt.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről