Egészségügyi cserék politikai felhanggal

A 19 megyei egészségbiztosítási pénztár igazgatója közül 13 távozik posztjáról azt követően, hogy az országos hivatal pályázatot írt ki a vezető munkakörök betöltésére. Az ellenzék szerint mindez az egészségügyi kormányzat privatizációs törekvéseivel magyarázható, amit az egészségbiztosító cáfol.

2003. 04. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyílt pályázati kiírás vonatkozott az eddigi 19 igazgatói és 19 gazdasági vezetői posztra. Ezeken túl 21 igazgatóhelyettesi státust hirdettek meg, ezeket – egy kivételével – most hozták létre.
Az eddigi felső vezetésbe tartozó 39 személy közül 27-en maradnak ebben a körben – hangsúlyozta Bartucz Attila, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) szóvivője –, bár nem feltétlenül a korábbi pozíciójukban. A 19 igazgató közül 10-en maradnak az irányításban, de közülük csak hat lesz továbbra is első számú vezető.
Kiss József, az OEP főigazgató-helyettese főként azzal indokolta a pályázatok kiírásának szükségességét, hogy a vonatkozó jogszabályok módosulásával a megyei pénztárak visszanyerték önálló jogi személyiségüket. Ezzel döntési kompetenciájuk és feladataik jelentősen kibővültek, így szükségszerűvé vált a vezetésük megerősítése.
Az OEP nem árulta el, hogy mely megyékben kerül sor igazgatóváltásra, azt azonban tudni lehet, hogy Békésben igen.
Domokos László, a Fidesz megyei elnökének közleménye szerint nehéz eloszlatni a gyanút, hogy azoknak volt útjában a kiváló Békés megyei szakember, akik privatizálni akarják az egészségügyet. Sajnos a jelenleg az Országgyűlésben tárgyalt kórháztörvény javaslata spekulációkra, visszaélésekre ad lehetőséget – fogalmazott. Kiss József minderre kijelentette: politikai szempontok nem játszottak szerepet a döntésekben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.