Princz Gábort gyanúsítottként hallgatták ki

Gyanúsítottként hallgatták ki Princz Gábort, a Postabank egykori elnök-vezérigazgatóját tegnap az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán, több mint 30 milliárd forintos hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt – értesült lapunk. A volt bankvezér megpanaszolta a gyanúsítást.

2003. 04. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Infromációink szerint a Princz Gábor elleni gyanúsítás alapja, hogy a Postabank 1995 tavaszán még meglévő 9,7 milliárd forintos alaptőkéjét a volt bankvezér 1997 végére 2,4 milliárd forintos hiánynyá „tornázta le”. Emiatt még abban az évben – egy kormányhatározat alapján – az állam 17 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre a banknál. Szintén 1997-ben az állam 12 milliárd forint értékben kezességet vállalt a Postabank ügyleteihez. A nyomozók ugyan a veszteségek között tartják számon az 1997-es bankpánik idején bekövetkezett 5 milliárd forintos vagyonvesztést is, ám azt nem írják Princz számlájára.
*
Nehéz-Posony István, az egykori bankvezér védője szerint túl általános megfogalmazásokat tartalmaz az új gyanúsítás, mert nincs megjelölve személyre lebontott elkövetői magatartás. Az ügyvéd nem érti, hogy az állam – mint a bank akkori legfőbb tulajdonosa – miért nem menesztette előbb védencét, ha látta, hogy az rosszul gazdálkodik. A rendőrség újabb gyanúsításának adatai pedig már két éve a rendelkezésre állnak, így e koncepció mögött a Fővárosi Főügyészség áll – véli Nehéz-Posony.
A védő új szakértő kirendelését indítványozta a rendőrségen, hogy a nyomozás korábbi és jelenlegi adatait egybevesse, mert úgy véli, hogy azok köszönő viszonyban sem állnak egymással.
*
Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága vezetőjének jelentése, amelyben egy Kehi-jelentéstervezet szokatlan iratismertetésének körülményeiről számol be, a Fővárosi Főügyészségről a Legfőbb Ügyészségre kerül – értesült lapunk. Mint arról már beszámoltunk: eljárást kezdeményezhet az ügyészség az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának gazdaságvédelmi osztályvezetője ellen, mert a Kehi 1999-ben készült titkosított jelentéstervezetét a fokozott felügyeletet ellátó ügyészség tudta és beleegyezése nélkül, rögtönzött iratismertetésen Princz Gábor és védője elé tárta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.