Szinte közeli ismerőse lett a háborút figyelemmel követőknek az elmúlt napokban az iraki tájékoztatási miniszter, Mohamed Szaid asz-Szahaf. Szaddám Huszein kormányának hivatalos szócsöve mindennap többször elmondja a háborút vívó ország álláspontját, szavai pedig egyre inkább szöges ellentétben állnak a televíziók által sugárzott képekkel. Többek között a miniszter és a CNN beszámolói közötti óriási eltérés okozza, hogy manapság szinte senki nem tudja, mi is a helyzet Irakban.
Szahaf a szinte kizárólag szunnitákból álló iraki kormány egyik kisebbségi, síita tagja (a másik a keresztény Tárik Aziz miniszterelnök-helyettes). A Kerbala melletti Hilla városának szülötte, amely messze esik a tikriti sasfészektől, Szaddám Huszein klánjának otthonától. Ennek megfelelően nem is számít az elnök leghűségesebb emberének, inkább megtűrt – és hasznosnak bizonyult – ideiglenes szövetséges. A hírbeolvasó korábban angoltanárnak majd újságírónak készült, ám a szocialista mozgalom, a Bász párt iránti hevülete magával ragadta. 1992-ben külügyminiszter lett, s ebben a pozícióban 2001-ig kitartott. Utóda az említett Tárik Aziz lett, de az Al-Watan című szaúdi napilap méltatásában megjegyezte, Szahaf legalább olyan jó teljesítményt nyújtott, mint az ismertebb külügyi vezető. Az Al-Kudsz című londoni lap azonban rávilágít a lényegre, amikor azt írja, a miniszter sokszor úgy nyilatkozott, mint egy védelmi miniszter vagy rendőrkapitány. Való igaz, Szahaf számára nem volt igazán otthonos pálya a diplomácia, s újságírói tehetségét – és kiváló angol nyelvtudását – most tudja kamatoztatni, amikor naponta többször ad tájékoztatást a sajtó képviselőinek.
Általános vélekedés szerint a miniszter kiváló adatokkal szolgál, hinni lehet szavainak, ám mintha nem venné észre a rajta kívül történő eseményeket. Sokszor használ kemény kifejezéseket a megszállókkal kapcsolatban (lemészároltuk őket, a halálba masíroznak, stb.), amellyel elhiteti hallgatóságával és a televízió előtt ülőkkel, hogy a rendszer magabiztos és győzni fog a háborúban. Szahaf szavait alátámasztja, hogy mindig barettban áll a kamerák elé, mint aki csak egy pillanatra hagyta ott a harcokat, hogy tájékoztatást adjon a csapataik győzelmeiről. Az előtérbe került, ám a rendszert nem feltételek nélkül támogató síita kiváló kommunikációs képességei, valamint ismertsége miatt akár a későbbi ideiglenes kormány mellett is feltűnhet.
Kubatov Gábor is elbúcsúztatta a mandátumát elvesztő Fekete-Győr Andrást