Illúzió azt hinni, hogy komoly pénzforrás áramlik majd az egészségügybe a privatizáció révén. Viszont bizonyos cégek – amelyek a döntéshozók körül nyüzsögnek – már kinéztek maguknak néhány hatalmas telekértékű intézetet – mondta a kórháztörvényről szólva Mikola István, az Orbán-kormány egészségügyi minisztere az MTV Nap-kelte című műsorában. Kuncze Gábor, az SZDSZ elnök-frakcióvezetője azt hangsúlyozta sajtótájékoztatóján, hogy a jelenlegi körülmények között ez az egyetlen út, amely a magyar egészségügybe többletforrásokat hozhat. A jelenlegi változtatást nem kell csodaszernek tekinteni, de azokat a veszélyeket sem hordozza, amelyekről az ellenzék beszél – mondta. Az SZDSZ régóta szorgalmazza a finanszírozási rendszer átalakítását, a valódi magánbiztosítók megjelenése és versenye alakítaná át ugyanis érdemben az egészségügyet – vélekedett.
Sajtótájékoztatón mondta el Selmeczi Gabriella, a Fidesz frakcióvezető-helyettese, hogy a párt a napokban dönt arról, milyen lépéseket tesz a kórháztörvény miatt.
Az egészségügy szempontjából az elmúlt egy évet értékelve elmondta: nincs nyoma annak, hogy az ágazat pluszforrásokhoz jutna. Egy sor ígéret nem teljesült, így például a kórházak és az egészségügyi intézmények rendbetétele, az ápolóknak járó hűségpénz bevezetése, az orvosi vizsgálatokra történő várakozási idő és a betegeket terhelő gyógyszerköltségek csökkentése. Szerinte az egészségügy és a betegek „látják kárát a Medgyessy-csomagnak”.
Sajnálatos, hogy a szocialista és szabad demokrata képviselők nem a választóik érdekei alapján szavaztak, hanem a gazdasági lobbiérdekeket támogatták – áll a Munkáspárt elnökségének közleményében. A párt az Alkotmánybírósághoz fordul, hogy a testület sürgősséggel vizsgálja meg a kórháztörvényt.
Mádl Ferenc államfő még tanulmányozza a kórháztörvényt, néhány napon belül dönt arról, hogy aláírja-e a jogszabályt – hangzott el az MTV tegnap esti Híradójában.
Dömötör Csaba: Politikai kutyakomédiára kezdenek hasonlítani a brüsszeli biztosi meghallgatások