Az Energol Rt. két tulajdonosát, valamint vezérigazgatóját, a volt MSZMP KB-s, később a Belügyminisztérium központi adatnyilvántartó hivatalát vezető Csikós Józsefet hallgatták meg tegnap a Fővárosi Bíróságon. Ismeretes: az 1990-es évek egyik legnagyobb hazai olajügyében 19 gyanúsított ellen emeltek vádat, 6,5 milliárd forintos kárt okozó adócsalás és más bűncselekmények miatt.
Drobilich Gábor, az Energol Rt. egyik tulajdonosa elmondta: nem emlékszik arra, hogy egy üzleti partnerének több száz milliós hitelt adott, mert 1996-ban büntetőeljárást indítottak ellene csoportosan elkövetett rablás miatt, s ez akkor lefoglalta. Az Aranykéz utcában 1998-ban felrobbantott vállalkozóról, Boros Tamásról Drobilich elmondta: szegedi olajosok már az 1990-es évek elején beszéltek róla, később, 1995-ben az Energol egyik telephelyét akarta kibérelni, de az üzlet meghiúsult.
Ferencsik Attila, az Energol Rt. másik tulajdonosa – akit 1989-ben vagyon elleni bűncselekményekért 6 és fél évre, majd az Energol-üggyel összefüggésben önbíráskodásért és személyi szabadság megsértéséért három év két hónapos börtönbüntetésre ítéltek – elmondta: nem érzi magát bűnösnek, sőt a vádat sem érti.
Ferencsik úgy vallott: 1994-ben megismerkedett egy jugoszláv befektetői körrel, s így tudott kellő anyagi alapot teremteni az Energol Rt. működéséhez. Boros Tamásról elmondta: 1997 januárjában megkereste, s a vádban szereplő D and T Kft. nevében 100 millió forint körüli összeget követelt tőlük azzal, ha ezt az összeget nem fizetik ki, akkor rájuk küldi orosz barátait. Ferencsik nem értette a fenyegetést – állította.
Csikós József nem tett vallomást és kérdésekre sem válaszolt. A tárgyalás jövő hét kedden folytatódik.
Összeverték a románok, mert magyar - videó