Giuseppe Pisanu olasz belügyminiszter Londonba utazott, hogy brit kollégájával, David Blunkettel áttekintse az illegális bevándorlás elleni küzdelem összehangolásának legfőbb kérdéseit.
Londonban Pisanu felvázolta vendéglátója előtt az olaszok által kidolgozott „Neptun-tervet”, amely közös tengeri járőrözéseket helyez kilátásba a Földközi-tenger két nagy térségében. Az egyik a mediterrán térség keleti körzete, a másik pedig a nyugati rész, amelyet spanyol földről irányítanának.
Annak az együttműködési megállapodásnak a gyakorlati kivitelezéséről van szó, amelynek az „ötök klubja” (Franciaország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország és Spanyolország) vetette meg az alapjait a közelmúltban a Jerez de la Fronterában rendezett csúcstalálkozón.
Zárja az óévet minőségi jazzel!















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!