Garázdaság a gyanú az állatkínzók ellen

A szekszárdi rendőrségen hétfőn – garázdaság alapos gyanúja miatt – nyomozás indul ismeretlen tettes ellen a Fadd-Domboriban elkövetett állatkínzás körülményeinek tisztázására. Az állatvédő szervezetek két-három hét múlva elkezdhetik annak az ötvenezer aláírásnak az összegyűjtését, amelyben az Országgyűléstől azt kérik: nyilvánítsák bűncselekménnyé az állatkínzást.

2003. 07. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy budapesti ügyvédi iroda feljelentésére a Szekszárdi Városi Ügyészség garázdaság alapos gyanúja miatt nyomozást rendelt el a fadd-dombori állatkínzás ügyében. A vizsgálatot hétfőn kezdi el a szekszárdi rendőrkapitányság – tájékoztatta lapunkat Sólyom Bódog Tolna megyei főügyészhelyettes. Hozzáfűzte: két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbírsággal sújtható, akinek közösség elleni magatartása alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen. Ha mindezt többen követik el, akkor csoportos garázdaságért akár három év szabadságvesztés is kiróható.
Mint arról beszámoltunk, Fadd-Domboriban június közepén három biztonsági őr fegyverrel rémisztgetett, majd autó mögé kötve vonszolt egy kutyát. Az állat két nap múlva elpusztult. Az eset hatalmas felháborodást váltott ki, miként az is, hogy hazánkban az állatkínzás csupán szabálysértésnek minősül. Az állatvédő szervezetek azt remélik, hogy két-három hét múlva elkezdődhet annak az 50 ezer aláírásnak az összegyűjtése, amely az Országgyűlést arra kötelezi, hogy foglalkozzék az üggyel. Gusztos Péter és Hankó Faragó Miklós SZDSZ-es képviselők törvénymódosítást kezdeményeztek. Azt javasolták, hogy az állatkínzást egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntessék és szigorítsák az állatviadalok szervezéséért, valamint az orvvadászatért kiszabható szankciókat.
A tanúk meghallgatása és a helyszíni szemle után leghamarabb július végén–augusztus elején hallgathatják meg a három biztonsági őrt, mert úgy tűnik, több szabálysértést is elkövettek – tájékoztatta lapunkat Potyondi Szilárd, a szekszárdi polgármesteri hivatal szabálysértési csoportvezetője. Elmondta: eddigi adataik szerint nemcsak az állatot kínozták halálra, de a személy- és vagyonőri munkájukkal összefüggő szabályokat sem tartották be. Vizsgálják, hogy milyen körülmények között tartották saját őrkutyájukat, ők maguk milyen minőségben voltak jelen, tevékenységük megfelelt-e a törvényi előírásoknak.
Gecse Lajos Imre, a vagyonőrök Tolna megyei kamarájának elnöke lapunknak elmondta: a három férfi közül csak az egyik tagja a kamarának. Őt rendkívüli elnökségi ülésen hamarosan valószínűleg kizárják a szakmai szervezetből. A másik két férfi ellen viszont nem léphetnek fel, mivel egyikük feketén, a másik pedig nem biztonsági őrként dolgozott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.