Kaiser és Hajdú rács mögött marad

A móri bankrablás két gyanúsítottja, Kaiser Ede és Hajdú László előzetes letartóztatását a Fővárosi Bíróság tegnap szeptember 21-ig meghoszszabbította. Eközben a nyomozás az utolsó harmadába érkezett – nyilatkozta lapunknak Zsombok György alezredes, az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának (SZBEI) osztályvezetője.

2003. 07. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavaly május 9-i, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablással gyanúsított bűnözőpáros, Kaiser Ede és Hajdú László, valamint két társa által elkövetett hat fegyveres rablást az SZBEI elkülönítette a többmilliós lopások és betörések ügyeitől, amelyeket várhatóan heteken belül lezárnak – mondta el lapunknak Zsombok György. A móri ügy nyomozása az utolsó harmadához érkezett, bár a vérengzéshez használt két fegyver, valamint a feltételezett harmadik bűntárs még mindig nem került meg. A Fővárosi Bíróság a nyomozáskor meghallgatott tanúk, a felismertetési eljárások eredményei, a gyanúsítottak részbeni beismerő vallomása, szakértői vélemények és okirati bizonyítékok alapján szeptember 21-ig meghosszabbította Kaiser Ede és Hajdú László előzetes letartóztatását. A határozat szerint fennáll a gyanúsítottak szökésének és elrejtőzésének veszélye, mert Kaiser elfogásakor is ellenállt a rendőröknek. Kaiser védője, Dezső Antal fellebbezett a határozat ellen, Hajdú László esetében pedig az ügyészség nyújtott be fellebbezést, mert szerinte a felsoroltakon kívül a bűnismétlés veszélye is megállapítható. Így jogerősen a Fővárosi Ítélőtábla dönt az ügyben.
A határozat öt bűncselekmény nyomozati adatai alapján hosszabbította meg a gyanúsítottak előzetes letartóztatását.
A rendőrök szerint Kaiser és Hajdú 2002. május 9-én, előzetes felkészülés után bementek az Erste Bank móri fiókjába, és lőfegyvereikből mindenkire tüzet nyitottak. Hatan a helyszínen, ketten a kórházba szállítás után haltak meg. Zsákmányuk 7,6 millió forint volt. Korábban, 2000. november 17-én reggel hét óra körül a Keleti pályaudvar területén lévő IBUSZ pénzváltó iroda alkalmazottját Hajdú fegyverrel kényszerítette a bevétel átadására. Ám a talpraesett nő ellenállása miatt a rablás meghiúsult, Kaiser és Hajdú a helyszínről elmenekült. Három hónappal később, 2001. február 2-án – B. Sándor és P. András információi alapján – Kaiser Ede társaival, D. Lászlóval és K. Attilával az R. A. Trade budaörsi telephelyére mentek, hogy a cég napi bevételét megszerezzék. K. Attila az autóban biztosította társait, amíg Kaiser és D. László egy baseball- ütővel kétszer fejbe vágta a pénzt a postára szállító S. Ottót. A férfi eszméletét vesztette, a gyanúsítottak pedig elvettek tőle 8,5 millió forintot. A két móri gyanúsított fél év múlva újra kirabolta a céget: hamis szlovák okiratokkal Hajdú egy Trabantot vásárolt, amivel kihajtottak Budaörsre. Balesetet színlelve megtámadták a napi bevételt szállító biztonsági őrt, K. Károlyt, és egy 9 mm-es pisztolylyal hátba lőtték. Az életveszélyesen megsérült férfitól 4,4 millió forintot vettek el.
Ugyanezen év december 5-én egy csepeli postát támadtak meg: Hajdú a bejáratnál figyelt, míg Kaiser és K. Attila fegyverrel az alkalmazottaktól a bevételt követelte. A vonakodó postásoktól bántalmazással szerezték meg a 13,5 millió forintot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.