A magyarországi orosz–ukrán maffia fejeként számon tartott Leonyid Stecura és négy társa ügyében várhatóan őszre tűzi ki a Fővárosi Bíróság az elsőfokú tárgyalás kezdetét. Az egykori keresztapát és orosz–ukrán társait egy csecsen férfi megölésének kísérletével és Stecura volt üzlettársa, az 1999-ben Tahitótfalun meggyilkolt Seress Zoltán, a Citadella diszkó résztulajdonosa megzsarolásával vádolják.
Várhatóan elsőfokú ítélettel zárul a Seress egykori alvezérének tartott E. Tibor és társai, az Azzuro csoport pere. A bűnözői csoport tíz vádlottjának egyik fő tevékenysége az volt, hogy autótolvajokat, illetve orgazdákat kényszerítettek védelmi pénz fizetésére fenyegetéssel és erőszakkal.
Elsőfokú ítélet várható az ORFK KBI egykori operatív tisztjének, a Papa fedőnevű Sándor Istvánnak a büntetőperében is. Az ügyészség vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel vádolja a nyugalmazott főnyomozót. Az aktákat 85 évre államtitokká nyilvánították, ám kiszivárgott hírek szerint Sándor István beavatkozott a kocsijában felrobbantott Molnár Péter vállalkozó gyilkosainak felkutatására indult nyomozásba úgy, hogy a gyanú elterelődjön üzlettársáról és mostani vádlott-társáról, Pálocska Jánosról.
Még ebben az évben befejeződhet a Pest Megyei Bíróságon az úgynevezett székesfehérvári maffiaügy. A huszonhárom – jórészt ügyvéd, rendőrtiszt, ügyész, valamint a büntetés-végrehajtásnál dolgozó – vádlottnak hivatali vesztegetés és visszaélés, bűnpártolás, államtitoksértés és más bűncselekmények miatt kell felelnie.
A fradista Simon Tibor halálával végződő bántalmazás miatti büntetőper tárgyalását egyelőre nem tűzte ki a Fővárosi Bíróság, mert több szakértő véleménye nem érkezett meg. A négy vádlott között van egy egykori készenléti kommandós is.
A Nógrádi Ádám apjának megölése és más ügyei miatt indult elsőfokú bírósági eljárás várhatóan még ebben az évben befejeződik a Pest Megyei Bíróságon.
A majdnem kétmilliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolt Szabadi Béla, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium egykori politikai államtitkára és három társa pere viszont elkezdődhet a Fővárosi Bíróságon. Ugyanitt folytatódik az Ok-Tat-ügy is, amelynek tizenkét vádlottja az 1995–96-ban az akkori Művelődési és Közoktatási Minisztérium pályázatain csaknem hatszázmillió forintos kárt okozott.
Magyarország egyik legnagyobb olajos perében, az Energol-ügyben a bíróság folytatja az eljárást. Tizenkilenc embert 6,7 milliárd forintos adócsalással és rossz minőségű termék forgalomba hozatalával vádol az ügyészség.
Ugyanakkor nem tűzte ki a Pesti Központi Kerületi Bíróság a vecsési számlagyár néven elhíresült monstre ügyet, de a Princz Gábor egykori vezérigazgató nevével fémjelzett Postabank-perről sem tudható, hogy mikor kerül a Fővárosi Bíróság elé.
Így készül Orbán Viktor a ma esti holland-magyar meccsre