A BRFK kommunikációs osztályvezetője, Kormos Endre ezredes lapunkat úgy tájékoztatta: Lakatos Andrást nem keresik, mert nem tettek ellene feljelentést, de eltűnését sem jelentette be senki. Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója sem tud Lakatos-ügyről.
Az éjszakai életből származó információink szerint Lakatosnak azonban „ez volt az utolsó húzása, több ilyet nem nyel be tőle senki”. Értesülésünk szerint Kisbandi több alvilági személytől összesen nyolcszázmillió forintot zsebelt be, különböző befektetésekre. Ám úgy tudjuk, az összeget felélte, így nem valószínű, hogy a nyolcszázmillióval külföldre távozott, mint legutóbb, 1996-ban.
Az egyik vállalkozó például negyvenmillió forintot adott Kisbandinak egy félig elkészült, vidéki idősek otthonára: az építkezés tovább folytatására. A pénz azonban elúszott, s a vállalkozó csak ígéreteket kapott adósától. Úgy tudjuk, hogy korábban az alvilág hadvezéreként emlegetett, a fővárosi robbantássorozattal és olajbűnözéssel is összefüggésbe hozott Tanyi Györgynek is legalább nyolcvanmillió forinttal tartozik Lakatos. Ám ami még rosszabb: a Magyarországon tartózkodó, s Interpol-körözés alatt álló szlovákiai keresztapától, Sátor Lajostól is kapott pénzt, amit nem tudott megadni.
Több információnk is arra utal, hogy Kisbandi kapcsolatban állhatott a KPHM Ingatlanfejlesztési Szövetkezet nemrégiben kommandósokkal elfogott menedzserével.
A balatonfüredi luxusvillájában több tíz millió forint készpénzt, két pisztolyt és a szövetkezet papírjait találták meg. A szerb férfit csalással gyanúsítják.
Az egykori fogathajtó bajnokot, Lakatos Andrást, gúnynevén Kisbandit már egyszer meglőtték a „lovin”, ekkor túlélte a támadást. Később, 1996-ban állítólag olajbűnözők milliárdjaival lépett le Miamiba. Erre azt a magyarázatot adta, hogy az orosz maffiózók fenyegetései elől menekült el. Tény azonban, hogy amint kitette a lábát az országból, megindult a fővárosi leszámolásos maffiaháború. Az első áldozat 1996 novemberében a terepjárójában kivégzett Prisztás József volt.
Lakatost több perben tanúként is meghallgatták – például Tasnádi büntetőperében –, de csupán egyszer tudták elítélni, 444 rendbeli minősített csalásért. Ekkor két év, nyolc hónapot kapott, ám ítélete után rögtön szabadult is, mivel a kiadatási őrizetben már leülte büntetését.
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről